Dziecięca kamizelka ratunkowa na kajak gwarantem udanego spływu

Dziecięca kamizelka ratunkowa na kajak gwarantem udanego spływu

Nie wiem jak Tobie, ale mi udało się zaobserwować, że ostatnimi laty coraz więcej młodzieży i dzieci uprawia różnego rodzaju sporty wodne. I super! Każda forma aktywności na dworze ma realne odbicie nie tylko w naszym samopoczuciu, ale także na nasze zdrowie! Tyczy się to zarówno dorosłych, jak i dzieci. Na spływ kajakowy można wziąć ze sobą już kilkuletnią pociechę – należy jednak pamiętać, że dobra kamizelka ratunkowa na kajak w takim przypadku to absolutny must-have. Jaką wybrać?

Ile lat ma Twoje dziecko?

I czy potrafi pływać? To dwie dość ważne sprawy, nad którymi należy się zastanowić. W przypadku starszych, nastoletnich dzieci, które potrafią już świetnie pływać (nawet lepiej, niż niejeden dorosły), wystarczy zaopatrzyć się w kamizelkę asekuracyjną. Charakteryzuje się ona nieco mniejszą wypornością od kapoku ratunkowego, jest jednak o wiele wygodniejsza w użytkowaniu – lżejszy krój, odpowiednio duże wycięcia pod pachami i praktyczne kieszonki mają naprawdę dość duże znaczenie w sytuacji, kiedy przyjdzie użytkownikowi spędzić w owej kamizelce cały dzień. Jeśli jednak masz małe, zaledwie kilkuletnie dziecko, to nic straconego: dziecięca kamizelka ratunkowa na kajak podoła nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Została zaprojektowana w taki sposób, aby osoba ją nosząca w przypadku niespodziewanego upadku do wody zawsze znajdowała się w pionowej, dogodnej do oddychania pozycji. Koniecznie się w nią zaopatrz, aby mieć pewność, że nie narażasz swojego dziecka na niebezpieczeństwo.

Kamizelka ratunkowa na kajak dla dziecka – jaką wybrać?

Kamizelka ratunkowa na kajak musi pochodzić ze sprawdzonego, rzetelnego źródła. Kup ją w sklepie zajmującym się tematyką sportów wodnych. Aby dobrać odpowiedni rozmiar, musisz znać dwa parametry: obwód klatki piersiowej dziecka oraz jego wagę. Ponadto zwróć uwagę na to, aby dziecięca kamizelka ratunkowa na kajak:

  • posiadała pas krokowy. Jest on niesamowicie ważny, gdyż zapobiega wysunięciu się dziecka z wnętrza kamizelki. W sytuacjach ekstremalnie niebezpiecznych jest wprost nieoceniony;
  • była wyposażona w uchwyt na plecach, dzięki któremu szybko i bezproblemowo będziesz mógł wyciągnąć pociechę z wody. Bez niepotrzebnej szamotaniny;
  • posiadała taśmy odblaskowe, które znacząco poprawiają widoczność dziecka w wodzie po zmroku;
  • była wyposażona w gwizdek – dzięki niemu dziecko będzie mogło szybko i skutecznie wezwać pomoc zawsze wtedy, kiedy poczuje się zagrożone;
  • była wykonana w pstrokatych, rzucających się w oczy kolorach;
  • była…ładna. Ja wiem, że dla Ciebie jako rodzica jest to sprawa drugo- albo nawet trzeciorzędna. Ale nie dla zbuntowanego kilkulatka! Design powinien cieszyć jego oko i zachęcać do założenia.

Polecane miejsce na zakupy

Wejdź na stronę internetową https://gokajak.com/ i znajdź tam najlepszą kamizelkę ratunkową na kajak dla swojego dziecka. Dlaczego polecam akurat to miejsce? Ponieważ posiada wszystko czego potrzeba do udanego spływu w najlepszych cenach: kamizelki ratunkowe na kajak dla dorosłych, dzieci, a nawet psów; akcesoria wodoszczelne (np. na smartphone na którym poprzeglądasz strony www), wiosła, kajaki, odzież i wiele, wiele innych. Gorąco zachęcam do zapoznania się z ofertą marki Aquarius, gdyż w mojej opinii oferuje on świetnej jakości towar za dość małe pieniądze. Jeżeli lubisz marki premium, to czeka tam na Ciebie asortyment ogólnoświatowych firm: NRS i Peak UK. W tym przypadku ceny odbiegają znacząco od tych oferowanych przez Aquariusa, ale renoma z całą pewnością ma w tym przypadku duże znaczenie. Zajrzyj i przekonaj się sam.