Stacja TVP bez licencji na pokazywanie skoków narciarskich w przyszłym sezonie

Stacja TVP bez licencji na pokazywanie skoków narciarskich w przyszłym sezonie

Kibice skoków narciarskich w Polsce z wyczekiwaniem pragną już w końcu emocjonować się w weekend przy konkursach skoków narciarskich w Pucharze Świata. Najprawdopodobniej będą musieli jednak zdać się na transmisję innych stacji telewizyjnych, ponieważ TVP nie pozyskało licencji od telewizji Discovery, która jest powiązana ze stacją TVN. Jak będą wyglądać transmisję skoków w przyszłym roku?

Skoki narciarskie na otwartych kanałach telewizji TVN

Wszystko wskazuje na to, że przyszły sezon skoków narciarskich będzie transmitowany na stacji Eurosport oraz otwartych kanałach stacji TVN. Posiadająca licencję stacja Discovery nie doszła do porozumienia z Telewizją Publiczną. W całej sprawie wypowiedział się także Szkolnikowski, a więc prezes TVP Sport. Mówi on, że negocjacje w tej sprawie trwały przez kilka miesięcy, jednak w tym czasie nie udało się dojść do porozumienia. Wg wielu osób, brak oddania sublicencji stacji TVP przez Discovery jest pokłosiem ostatnich decyzji związanych z problemami stacji TVN z Trybunałem Konstytucyjnym.

Tegoroczne skoki narciarskie bez wieloletniego klimatu i atmosfery

Na szczęście konkursy skoków narciarskich wszyscy kibice w Polsce będą mogli śledzić na otwartych kanałach stacji TVN. Z kolei w TVP będzie można obejrzeć jedynie Mistrzostwa Świata w skokach narciarskich, a prawdopodobnie także konkursy, które będą odbywać się w Polsce. Pozostałe konkursy Pucharu Świata emitowane będą na otwartym kanale TVN. W sieci na ten temat wypowiadają się już kibice, którzy twierdzą, że zawody skoków narciarskich mogą stracić swój urok, którym emanowały przez ostatnia kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Dla wielu osób weekendowe skoki narciarskie w TVP były już tradycją, tak jak film Kevin Sam W Domu, który co roku w Święta Bożego Narodzenia jest emitowany na stacji Polsat.