Legia Warszawa z kolejnym zwycięstwem w Lidze Europy

Piłkarze Legii Warszawa swoją postawą zaskakują całe piłkarskie otoczenie. Legioniści w czwartek 30 września poradzili sobie z faworyzowaną drużyną z angielskiej Premier League, a więc ekipą Leicester City. Polska drużyna na własnym stadionie pokonała faworyzowanym gości 1:0.

Trudna grupa Legii Warszawa w Lidze Europy

Fachowcy oraz eksperci futbolu nie ukrywają, że Legia Warszawa w obecnej edycji Ligi Europy sporo zawdzięcza przede wszystkim trenerowi Legii, a więc Czesławowi Michniewiczowi. I na pewno jest w tym sporo prawdy, ponieważ aby podjąć równą walkę z o wiele lepszymi i bogatszymi zespołami, a nawet wygrać z nimi, to trzeba się do spotkania odpowiednio przygotować. I tak też drużynę ze stolicy Polski prowadzi trener Michniewicz.

Świetna taktyka na mecz i kontrola wydarzeń przez 90 minut

Warszawiacy świetnie weszli w spotkanie rozgrywane przy Łazienkowskiej. Czynnikiem mającym wpływ na zwycięstwo Legionistów na pewno byli również kibice, którzy przez 90 minut żywiołowo dopingowali zawodników swojej drużyny. Dzięki temu od samego początku to gospodarze kontrolowali przebieg meczu i stworzyli sytuację bramkową już na początku spotkania. Bramka padła jednak dopiero w dalszej części pierwszej połowy. Świetną akcją popisał się reprezentant Azerbejdżanu, a więc Emreli. Przyjął on piłkę przed polem karnym, przygotował sobie ją do strzału i uderzył futbolówkę, która potem odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Goście w pierwszej połowie stworzyli sobie jeszcze jedną sytuację, lecz nie udało im się jej wykorzystać.

W drugiej połowie gospodarze dalej realizowali plan taktyczny na to spotkanie. Goście pomimo kolejnych zmian i roszad w składzie, raczej nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce broniącego tego dnia w drużynie Legii Miszty. Gorąco zrobiło się jedynie po rzucie rożnym, gdy na linii bramkowej Miszta obronił uderzenie głową zawodnika Leicester City. W końcówce spotkania to Legia powinna przypieczętować zwycięstwo, ponieważ mieli do tego dwie stuprocentowe okazje. Po jednej z nich, gdy świetną akcję przeprowadził Lirim Kastrati, piłka trafiła jednak w słupek. W drugiej akcji Kastrati wyłożył piłkę Pekhartowi, który jednak przestrzelił z wymarzonej sytuacji. Sędzie doliczył do spotkania aż 5 minut, jednak ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla warszawskiego zespołu.

Kolejny świetny mecz Legii Warszawa w Lidze Europy

Warszawska Legia tuż po losowaniu drużyn w fazie grupowej Ligi Europy była skazywana na pożarcie. Postawa Legionistów jest jednak bardzo zaskakująca. W pierwszym spotkaniu Warszawiacy pokonali na wyjeździe zespół Spartaka Moskwa 1:0 po bramce w końcówce spotkania. Tym razem pokonali oni Leicester City, czego dokonali również wynikiem 1:0. W następnym spotkaniu fazy grupowej Ligi Europy warszawska drużyna spotka się z włoską ekipą SSC Napoli na stadionie w Neapolu. Przypomnijmy, że piłkarzem włoskiej drużyny już od paru dobrych sezonów jest reprezentant Polski, a więc Piotr Zieliński. Warto dodać, że po dwóch kolejkach Ligi Europy to właśnie Legia Warszawa z kompletem punktów przewodzi w swojej grupie. Na drugim miejscu jest Spartak Moskwa z dorobkiem 3 punktów, a kolejno Napoli oraz Leicester City z dorobkiem po 1 punkcie.