Których napastników podziwia obecnie Robert Lewandowski? Wywiad dla dziennika „Kicker”

Których napastników podziwia obecnie Robert Lewandowski? Wywiad dla dziennika „Kicker”

Robert Lewandowski od początku sezonu kontynuuje swoją super formę strzelecką. Wraz z kolegami z drużyny gromi swoich rywali, zarówno w Bundeslidze, jak i Lidze Mistrzów. W ostatnich dniach Polak udzielił krótkiego wywiadu dziennikowi „Kicker”. Wypowiedział się w nim m.in. na temat innych napastników, których podziwia na ten moment. Kto znalazł się w gronie wyróżnionych?

Koncentruje się na sobie, ale docenia umiejętności innych

Udzielając odpowiedzi na temat podziwianych napastników, Lewandowski na początku zaznaczył, że skupia się na swojej grze i poprawie swoich umiejętności. Mimo wszystko po tym zdaniu wymienił czterech innych piłkarzy, których ceni i szanuje za umiejętności boiskowe. Kogo dokładnie wyróżnił Robert Lewandowski?

Przede wszystkim wyróżnił Erlinga Haalanda, a więc zawodnika z tej samej ligi. Norweg rzeczywiście od kilku sezonów znajduje się w kapitalnej formie i jest na ten moment jednym z najlepszych napastników na świecie. Oprócz tego ciepłe słowa od Lewandowskiego otrzymali Harry Kane z Anglii oraz Karim Benzema, występujący od wielu lat w Realu Madryt. Ponadto kilka pochwał padło także w kierunku Romelu Lukaku, u którego Polak ceni przede wszystkim siłę fizyczną.

Podobieństwa z wybitnymi piłkarzami z przeszłości

Robert Lewandowski w wywiadzie udzielonym dla „Kickera” udzielił także swojej opinii na temat częstych jego porównań z Gerdem Muellerem. Lewy podkreślił, że z budowy znacząco się różnili. Przynajmniej tak mógł stwierdzić po zdjęciach, które widział. Niemiec był raczej nie za wysoki, ale za to miał bardzo umięśnione nogi. Zaznaczył jednak, że łączy ich wspólna cecha, a więc wiara w strzelenie gola do ostatniej sekundy spotkania. W swoim wywiadzie zaznaczył także, że jeżeli miałby się porównać do kogoś z przeszłości, to raczej takim zawodnikiem byłby Marco Van Basten, którzy rzeczywiście ma sporo wspólnych cech z Polakiem.