Jak skompletować strój młodego piłkarza?

Jak skompletować strój młodego piłkarza?

Coraz więcej młodych chłopców oraz dziewczyn chętnie poświęca się treningom piłkarskim. Rodzice oczywiście z dumą przyglądają się jak ich pociecha skutecznie rozwija swoje talenty. Jednocześnie warto zaznaczyć, że niezbędne jest skompletowanie odpowiedniego wyposażenia młodej piłkarki lub młodego piłkarza. Co więc okaże się niezbędne?

Koszulki piłkarskie i spodenki to podstawa!

Zarówno podczas treningów jak i podczas amatorskich rozgrywek piłkarze i piłkarki muszą mieć odpowiednio skompletowany strój. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na odpowiednio dobrane koszulki piłkarskie. Muszą być one wykonane z maksymalnie przewiewnej tkaniny i najlepiej posiadać także wstawki z siatkowanego materiału. W ten sposób będą one skutecznie odprowadzać wilgoć na zewnątrz i umożliwią sprawną cyrkulację powietrza. Co do spodenek piłkarskich, to również warto postawić na modele z przewiewnego materiału. Taki komplet zapewni zawodnikom zarówno świeżość jak i wygodę nawet podczas najbardziej intensywnego meczu.

Nie zapomnijmy o korkach piłkarskich!

Buty piłkarskie to absolutna podstawa zarówno na treningach jak i podczas meczu. Konieczne są więc odpowiednie korki, które dopasowane będą do rodzaju nawierzchni, ale także i będą odznaczać się ponadprzeciętną wytrzymałością. Korki Puma czy innego znanego producenta z pewnością przejdą próbę odporności i czasu. Warto pamiętać, że korki mają zapewnić zawodnikom nie tylko zwrotność, ale także znacznie poprawić ich bezpieczeństwo. Korki puma stabilizują staw skokowy i można wybrać modele zarówno przeznaczone na nawierzchnie sztuczne jak i na te, które pokryte są prawdziwą trawą. Być może będzie to dość pokaźna inwestycja, jednak poprawi komfort gry małego piłkarza lub piłkarki i uchroni ich przed zbędnymi kontuzjami.

Konieczne są również ochraniacze piłkarskie!

Piłka nożna to sport kontaktowy. Gracze narażeni się więc stale na różnego rodzaju stłuczenia czy drobne urazy. Kości piszczelowe wymagają więc szczególnej ochrony. W tym wypadku warto wyposażyć młodego zawodnika lub zawodniczkę w ochraniacze piłkarskie. Jednak nie wybierajmy tych, które w całości zostały wykonane z plastiku, gdyż nie są one zbyt wygodne. O wiele lepiej będzie postawić na elastyczne i miękkie tworzywa sztuczne. Takie ochraniacze piłkarskie skutecznie zabezpieczą kości piszczelowe, a jednoczenie zapewnią zawodnikom komfort przez cały czas trwania meczu. Ważny jest również wybór ich rozmiaru, jednak tę kwestię trzeba już dobrać indywidualnie do każdego zawodnika.