Robert Lewandowski odchodzi z Bayernu Monachium i dołącza do FC Barcelony

Robert Lewandowski odchodzi z Bayernu Monachium i dołącza do FC Barcelony

To już oficjalne! Jeszcze kilka dni temu informacje o odejściu Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium i dołączeniu do FC Barcelony wielu fanom wydawały się abstrakcyjne. Nawet pomimo tego, że takie tezy głosili dziennikarze zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Teraz jednak okazuje się, że te doniesienia były prawdziwe, a transfer potwierdził zarówno zarząd Bayernu Monachium, jak i zarząd FC Barcelony.

Robert Lewandowski w FC Barcelonie

Przejście Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony to niewątpliwie najgorętszy transfer tego lata. Wszyscy zawsze chcieli przekonać się jak Polak zaprezentował by się i jak poradziłby sobie w innej lidze niż niemiecka. I teraz będzie do tego bardzo dobra okazja, ponieważ Polak będzie grał w rozgrywkach La Liga.

Według informacji z portalu www.ebayern.pl, polski zawodnik do hiszpańskiej drużyny dołączy jeszcze w tym tygodniu. Obecnie hiszpański zespół znajduje się na obozie przygotowawczym w USA, jednak Polak ma dołączyć do drużyny jak najszybciej. Zespół FC Barcelony ma znajdować się w Ameryce aż do końca lipca. Z kolei prezentacja zawodnika na stadionie Camp Nou ma odbyć się w sierpniu.

Ogromne nadzieje kibiców i ekspertów FC Barcelony związane z przyjściem Roberta Lewandowskiego

Transfer Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony wywołał sporo emocji wśród kibiców i ekspertów piłki nożnej. Wiele osób podkreśla, że Lewandowski wciąż może dać bardzo dużo hiszpańskiemu zespołowi. Mówi się, że Polak z marszu wejdzie do pierwszego składu i otrzyma numer 9. To oczywiście było do przewidzenia. Jednak znacznie bardziej wybiegają w przyszłość kibice, którzy twierdzą, że Polak jest tym zawodnikiem, który w końcu przywróci hiszpańską drużynę na sam szczyt najlepszych klubów piłkarskich.

Warto dodać, że Bayern Monachium za sprzedaż Lewandowskiego otrzymał najprawdopodobniej około 45 milionów euro + około 5 milionów euro w bonusach. Z kolei Robert Lewandowski z FC Barceloną podpisał najprawdopodobniej czteroletni kontrakt. Na oficjalne potwierdzenie tych informacji musimy jednak jeszcze trochę poczekać.