Kolejny rekord w Lidze Mistrzów zasługą Lionela Messiego

Kolejny rekord w Lidze Mistrzów zasługą Lionela Messiego

Mecz FC Barcelony z Ferencvarosem zakończył się zwycięstwem pierwszej drużyny, a wynik końcowy meczu wynosił 5:1. Jedna ze zdobytych bramek należała do Lionela Messiego, który tym samym został pierwszym piłkarzem, który strzelił co najmniej jednego gola w każdym z 16 sezonów Ligi Mistrzów z rzędu.

Lionel Messi strzelił gola w 27 minucie meczu, wykonując rzut karny. Rzut karny został mu przyznany po tym, jak został faulowany. Pozostałe bramki zdobyte dla FB Barcelony należały do Ansu Fati, Philippe Coutinho, Pedri i Ousmane Dembele.

Pierwszy gol, jakiego strzelił Lionel Messi, miał miejsce 2 listopada 2005 roku, kiedy jego drużyna grała mecz z Panathinaikosem w fazie grupowej. Wtedy końcowy wynik meczu wynosił 5:0 dla FC Barcelony.

Od 2005 roku, aż do roku bieżącego FC Barcelona co roku dzięki kwalifikacji brała udział w Champions League. Podczas wszystkich rozgrywek w tym okresie Lionel Messi strzelił 115 bramek. Wyższym wynikiem może pochwalić się tylko Cristiano Ronaldo, który może pochwalić się wynikiem 130 bramek.