Losowanie grup piłkarskich Mistrzostw Świata 2022 za nami – wiemy z kim zagra Polska!

Losowanie grup piłkarskich Mistrzostw Świata 2022 za nami – wiemy z kim zagra Polska!

Polska reprezentacja oraz pozostali uczestnicy piłkarskich Mistrzostw Świata 2022 w Katarze poznali swoich przeciwników w nadchodzącym turnieju. Przed losowaniem reprezentacja Polski została umieszczona w koszyku nr 3, przez co wiedzieliśmy, że chcąc nie chcąc i tak trafimy na co najmniej jedną piłkarską potęgę.

Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze

Tegoroczny Mundial odbędzie się na przełomie listopada i grudnia 2022 roku. Jest to nietypowa data, ponieważ z reguły Mistrzostwa Świata oraz inne wielkie imprezy rangi międzynarodowej odbywały się w okresie letnim w przerwie międzysezonowej. Turniej w okresie zimowym w tym roku odbywa się jednak z powodu pogody, która panuje w Katarze. Latem warunki atmosferyczne po prostu byłyby nie do zniesienia dla piłkarzy. Więcej informacji wokół piłkarskiego mundialu w Katarze znajdziemy na portalu www.egol.pl.

Rywale polskich piłkarzy na Mundialu 2022 w Katarze

Polscy piłkarze poznali już rywali, z którymi zmierzą się podczas finałów Mistrzostw Świata. Robert Lewandowski i spółka zmierzą się z kolejno z reprezentacjami Arabii Saudyjskiej, Meksyku i Argentyny. Wszystkie te drużyny wraz z reprezentacją Polski zostały umieszczone w grupie C. Niewątpliwie terminarz jest dobry dla polskiej ekipy, więc nam kibicom pozostaje liczyć na to, że kadra Polski pod wodzą Czesława Michniewicza dobrze zaprezentuje się podczas nadchodzącego turnieju. Wydaje się, że wyjście z grupy z drugiego miejsca jest w zasięgu, tak więc na to liczymy.

Warto dodać, że reprezentacje, które zajmą 1. oraz 2. miejsce w grupie C potem zmierzą się z drużynami z 1. i 2. miejsca w grupie D. A w grupie D są takie reprezentacje jak Francja, Dania, Tunezja oraz jedna z tych trzech drużyn – ZEA, Peru lub Australia. Jeśli więc Polska wyjdzie z grupy, to w następnej fazie spotka się właśnie z jedną z drużyn, które znalazły się w grupie D.