Lukas Podolski oficjalnie w Górniku Zabrze!

Lukas Podolski oficjalnie w Górniku Zabrze!

Na taką wiadomość czekali wszyscy fani polskiej Ekstraklasy w piłce nożnej. Lukas Podolski oficjalnie został piłkarzem Górnika Zabrze. Taki transfer od lat zapowiadany był przez władze klubu, jak i samego piłkarza. Jednak z każdym kolejnym rokiem wydawało się, że są to jedynie puste słowa. Należy jednak zwrócić honor samemu Podolskiemu, ponieważ na zakończenie kariery wybrał on właśnie zespół, w którym rozpoczynał swoją karierę piłkarską, a więc Górnik Zabrze.

Szczegóły transferu Lukasa Podolskiego do Górnika Zabrze

Transfer reprezentanta Niemiec polskiego pochodzenia do Zabrza był hucznie zapowiadany już od kilku lat. Dziennikarze regularnie pytali zawodnika, kiedy w końcu nadejdzie ten czas. Ten jednak zawsze spokojnie odpowiadał, że na zakończenie kariery na pewno pojawi się w Zabrzu. I tak właśnie się stało.

Informacje o transferze podały już największe media sportowe w Polsce. Z kolei jako pierwszy z informacją wyszedł znany dziennikarz z Włoch, a więc Fabrizio Romano. Według jego danych Podolski podpisze w Zabrzu roczny kontrakt z możliwością jego przedłużenia o kolejny rok.

Transfer Lukasa Podolskiego do Górnika Zabrze sprawia, że Ekstraklasa duży zyska. Zarówno sportowo, jak i marketingowo. Miejmy nadzieję, że tacy zawodnicy z tak bogatą historią piłkarską będą pojawiać się w naszej rodzimej lidze coraz częściej. Eksperci, kibice, jak i sami zawodnicy już nie mogą doczekać się inauguracji sezonu.

Oficjalny debiut Lukasa Podolskiego w Górniku Zabrze prawdopodobnie będzie miał miejsce już 24 lipca 2021 roku. To właśnie wtedy Górnik Zabrze podejmie na wyjeździe miejscową Pogoń Szczecin.