Odeszła legenda piłki nożnej – zmarł Adam Musiał

Odeszła legenda piłki nożnej – zmarł Adam Musiał

Zmarła legenda polskiej piłki nożnej, Adam Musiał. O jego śmierci na swoim koncie na Twitterze poinformował Zbigniew Boniek:

Odszedł Adam Musiał. Wybitny piłkarz, znakomity kolega. Medalista mistrzostw świata. Spoczywaj w pokoju Adamie. Wyrazu współczucia dla rodziny. Smutny dzień

Adam Musiał to jeden z najlepszych piłkarzy na stanowisku obrońcy w historii, który rozegrał w Polskiej kadrze aż 34 mecze.  Razem z krajową reprezentacją zdobył medal mistrzostw świata w roku 1974 i należy dodać, że miał w jego zdobyciu ogromny udział, ponieważ brał udział w każdym spotkaniu podczas turnieju i podczas każdego z nich był na boisku całe 90 minut.

Swoją karierę zaczynał jako piłkarz Wisły Kraków i kilka lat dumnie reprezentował tę drużynę, później jednak przeniósł się do Arki Gdynia, w której grał tylko dwa sezony, aby finalnie przenieść się za granicę. Poza granicami kraju rozwijał piłkarską karierę najpierw w Hereford United, a później w Eagles Yonkers New York.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej pozostał w branży i został trenerem. Pod jego skrzydłami znalazły się między innymi takie drużyny jak Wisła Kraków, Lechia Gdańsk, GKS Katowice, czy Stal Stalowa Wola.

Andrzej Musiał zmarł w wieku 71 lat.