Oficjalnie wystartowały Igrzyska Olimpijskie w Tokio

Oficjalnie wystartowały Igrzyska Olimpijskie w Tokio

W piątek 23 lipca 2021 roku oficjalnie wystartowały Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Ceremonia otwarcia jest już za nami. Kibice mogli tego dnia zobaczyć wyjątkowe występy artystyczne, a także kultową już paradę sportowców, która jest znakiem rozpoznawalnym każdych Igrzysk. Polaków podczas ceremonii otwarcia poprowadzili medaliści poprzednich Igrzysk Olimpijskich – Maja Włoszczowska oraz Paweł Korzeniowski.

Ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio

Początek ceremonii otwarcia zaplanowano na 23 lipca o godzinie 13:00 polskiego czasu. Najpierw w ramach otwarcia Igrzysk zaprezentowano dwa filmy. Następnie odbył się wyjątkowy pokaz fajerwerków, a tuż po pokazie rac na stadionie zaprezentowano specjalny układ taneczny. Po takim otwarciu przyszedł czas na wzniosłe wniesienie flagi gospodarza tegorocznych Igrzysk Olimpijskich, a więc Japonii.

Podczas wzniesienia flagi Japonii na stadionie rozbrzmiewał japoński hymn. Następnie zaprezentowano specjalny pokaz artystyczny, którego wynikiem było wykonanie przez stolarzy tradycyjnego symbolu igrzysk, a więc konstrukcji z pięciu kół.

Defilada sportowców na ceremonii otwarcia

Tradycyjnie otwarcie Igrzysk Olimpijskich wiąże się również z defiladą i przemarszem sportowców z każdego kraju uczestniczącego na imprezie. Biało-czerwonych podczas przemarszu prowadzili Maja Włoszczowska oraz Paweł Korzeniowski. Oprócz nich w defiladzie wzięło udział także kilkudziesięciu innych sportowców, którzy będą reprezentowali nasz kraj. W sumie na Igrzyskach Olimpijskich w Japonii wystąpi ponad 200 sportowców z Polski.