Piotr Sierzputowski ma szanse na tytuł trenera roku

Piotr Sierzputowski ma szanse na tytuł trenera roku

Wielką szansę na zaszczytny tytuł trenera roku otrzymał Piotr Sierzputowski, trener Igi Świątek, która pod jego skrzydłami wygrała Ronalda Garrosa – międzynarodowe mistrzostwa Francji w tenisie. Wyróżnienie jest znaczące, ponieważ otrzymało je trzech trenerów, Sierzputowski w walce o ten tytuł stanie wraz z Wimem Fissette’m, który ma pod swoimi skrzydłami Naomi Osakę, a także Michaelem Gesererem, trenerem Jennifer Brady.

Trener Igi Świątek bez wątpienia ma ogromne szanse na to, aby otrzymać wyróżnienie, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że poprzedni trener Osaki, którym w tamtym okresie był Sascha Bajin otrzymał nagrodę. O tym, kto otrzyma tytuł trenera roku, poprzez głosowanie zdecydują trenerzy z programu szkoleniowego WTA.

Nominacja Piotra Sierzputowskiego została uzasadniona wygraną Igi Świątek w Ronaldzie Garrosie, a także jej niezwykle imponujący awans w rankingu z miejsca 61 na 17 miejsce, a także przebieg czwartej rundy Australian Open.

Należy wspomnieć, że zarówno Osaka, jak i Brady na przestrzeni lat zmieniały swoich trenerów, inaczej jest w przypadku Igi Świątek, jest zupełnie inaczej, ponieważ przez całą swoją karierę pracuje ona z Piotrem Sierzputowskim.

Na uwagę zasługuje również fakt, że Sierzputowski ma 28 lat, co czyni go znacznie młodszym od wielu zawodników, a dysponuje ogromną wiedzą i umiejętnościami, a także spokojem wewnętrznym, który z pewnością doceni każdy, kto zapozna się z sylwetką trenera.