Strona Główna Ciekawostki Piotr Sierzputowski ma szanse na tytuł trenera roku

Piotr Sierzputowski ma szanse na tytuł trenera roku

Autor: Szymon Kowalczyk

Wielką szansę na zaszczytny tytuł trenera roku otrzymał Piotr Sierzputowski, trener Igi Świątek, która pod jego skrzydłami wygrała Ronalda Garrosa – międzynarodowe mistrzostwa Francji w tenisie. Wyróżnienie jest znaczące, ponieważ otrzymało je trzech trenerów, Sierzputowski w walce o ten tytuł stanie wraz z Wimem Fissette’m, który ma pod swoimi skrzydłami Naomi Osakę, a także Michaelem Gesererem, trenerem Jennifer Brady.

Trener Igi Świątek bez wątpienia ma ogromne szanse na to, aby otrzymać wyróżnienie, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że poprzedni trener Osaki, którym w tamtym okresie był Sascha Bajin otrzymał nagrodę. O tym, kto otrzyma tytuł trenera roku, poprzez głosowanie zdecydują trenerzy z programu szkoleniowego WTA.

Nominacja Piotra Sierzputowskiego została uzasadniona wygraną Igi Świątek w Ronaldzie Garrosie, a także jej niezwykle imponujący awans w rankingu z miejsca 61 na 17 miejsce, a także przebieg czwartej rundy Australian Open.

Należy wspomnieć, że zarówno Osaka, jak i Brady na przestrzeni lat zmieniały swoich trenerów, inaczej jest w przypadku Igi Świątek, jest zupełnie inaczej, ponieważ przez całą swoją karierę pracuje ona z Piotrem Sierzputowskim.

Na uwagę zasługuje również fakt, że Sierzputowski ma 28 lat, co czyni go znacznie młodszym od wielu zawodników, a dysponuje ogromną wiedzą i umiejętnościami, a także spokojem wewnętrznym, który z pewnością doceni każdy, kto zapozna się z sylwetką trenera.

0 komentarz
0

Related Videos