Polscy piłkarze pokonują reprezentacją Albani w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze

Polscy piłkarze pokonują reprezentacją Albani w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze

Jeszcze nie tak dawno emocjonowaliśmy się wszyscy spotkaniami piłkarskiego EURO 2020, jednak turniej się już skończył, a piłkarze wznowili już eliminacje do kolejnego wielkiego turnieju. Najbliższą wielką imprezą piłkarską dla piłkarzy będą Mistrzostwa Świata w 2022 roku w Katarze. W czwartek 2 września polska reprezentacja rozegrała spotkanie z Albanią w ramach kwalifikacji do tego turnieju.

Dobry początek Polaków, a potem coraz gorzej

Polacy spotkanie z Albanią rozegrali w końcu na Stadionie Narodowym w Warszawie. Kibice wypełnili niemal wszystkie krzesełka na trybunach i mogli na żywo podziwiać polskich piłkarzy. Niestety, ale gra Polaków nie rozpieszczała. Najlepszym fragmentem spotkania wydawał się być początek, kiedy to podopieczni Paulo Sousy starali się przejąć inicjatywę w meczu. I lekka przewaga naszych piłkarzy w tym fragmencie gry została potwierdzona golem, którego zdobył Robert Lewandowski. Polacy przy tej bramce świetnie rozegrali stały fragment gry.

Niestety, ale po zdobyciu bramki Polacy się cofnęli i zaczęli grać zbyt chaotycznie. Z kolei Albańczycy poczuli, że mogą naprawdę coś tutaj ugrać. Goście cechowali się w tym spotkaniu wielką determinacją, wolą walki i zaangażowaniem. Dość powiedzieć, że już w 11. minucie spotkania mieli na swoim koncie aż 3 żółte kartki. To pokazuje, że w tym meczu nikt nie odpuszczał piłki i nie odstawiał nogi. Ostatecznie to do końca pierwszej połowy zdecydowanie przeważali Albańczycy, którzy zdobyli gola, a następnie wypracowali sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji. Na szczęście w polskiej bramce na posterunku stał niezawodny tego dnia Wojciech Szczęsny, z kolei w końcowych minutach pierwszej połowy świetnym strzałem z główki popisał się Adam Buksa, dzięki czemu do przerwy schodziliśmy z prowadzeniem 2:1.

Zabójczo skuteczni Polacy

W drugiej połowie obraz gry praktycznie się nie zmienił. Albańczycy byli znacznie bardziej żwawy i starali się narzucić wysoką intensywność meczu. Ostatecznie jednak wszelkie marzenia o korzystnym rezultacie w tym meczu rozwiał u nich nie kto inny jak Robert Lewandowski, który przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, a następnie wystawił ją do pustej bramki Grzegorzowi Krychowiakowi.

Po zdobytej bramce na 3:1 spotkanie wyglądało podobnie jak wcześniej. I to ponownie Polacy wyszli ze świetną akcją, którą świetnym strzałem wykończył Karol Linetty, dzięki czemu Polska pokonała Albanię w stosunku 4:1. W końcówce podopieczni Paulo Sousy i tak nie zdobyli zbyt dużej przewagi w posiadaniu piłki, a swoich szans wciąż szukali goście. Tego dnia zdecydowanie zabrakło im jednak szczęścia, przez co musieli uznać wyższość wręcz zabójczo skutecznych Polaków, którzy oddali cztery celne strzały i wszystkie wylądowały w siatce.

Ważna wygrana Polaków

Polska odniosła z Albanią bardzo ważne zwycięstwo, które przybliża ich do zajęcia drugiego miejsca w grupie eliminacyjnej do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Po spotkaniu z Albanią Polacy są na drugim miejscu z dorobkiem siedmiu punktów. Do tej pory podopieczni Paulo Sous zremisowali z Węgrami na wyjeździe, pokonali Andorę u siebie oraz ulegli Anglikom na Wembley, a teraz pokonali Albańczyków na stadionie w Warszawie. Pierwsze miejsce w naszej grupie zajmują i najpewniej utrzymają bezkonkurencyjni Anglicy, którzy do tej pory wygrali swoje wszystkie spotkania.