Młody talent polskiej piłki nożnej Nicola Zalewski zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Polski

Młody talent polskiej piłki nożnej Nicola Zalewski zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Polski

Dzień 5. września 2021 roku na długo zapisze się w pamięci młodego piłkarza Nicoli Zalewskiego. To właśnie tego dnia otrzymał on szansę debiutu w seniorskiej reprezentacji Polski. W niedzielę Polska podejmowała na wyjeździe ekipę San Marino, a Zalewski na boisku pojawił się w trakcie trwania drugiej połowy.

Nicola Zalewski, a więc ogromny talent piłkarski wyszkolony we Włoszech

Polscy piłkarze coraz częściej wybierają włoski kierunek jako miejsce, do którego wyjeżdżają po kilku dobrych rundach piłkarskich w Polsce. Jednak Zalewski we Włoszech nie został wytransferowany, lecz po prostu od dawna przechodził kolejne etapy włoskich szkółek piłkarskich. Obecnie jest to zawodnik drużyny ze stolicy Włoch, a więc zespołu AS Roma.

Przed rozpoczęciem sezonu piłkarskiego 2021/2022 sporo mówiło się o tym, czy nowy szkoleniowiec AS Romy będzie regularnie stawiał na młodziutkiego Polaka. Na szczęście jak mówi sam Zalewski, trener Jose Mourinho przed sezonem odbył z nim rozmowę, podczas której dowiedział się, że na pewno otrzyma on szansę w jego drużynie i ma zostać w ekipie na ten sezon. W tym momencie wszelkie spekulacje o jego wypożyczeniu zostało ostatecznie ucięte.

Udany debiut Zalewskiego w reprezentacji Polski

Nicola Zalewski został bardzo pozytywnie oceniony po swoim debiucie w spotkaniu przeciwko San Marino. Pochlebne opinie o tym graczu pojawiły się zarówno ze strony trenera reprezentacji, a więc Paulo Sousy, jak i ekspertów oraz kibiców. Wszyscy są tego samego zdania, że młodziutki Polak grający obecnie w AS Romie jest zawodnikiem, na którym w przyszłości powinna opierać się polska kadra. Bądźmy więc dobrej myśli, że kariera Zalewskiego rozwinie się pomyślnie i wszyscy będziemy mogli cieszyć się grą zawodnika na wysokim poziomie w polskiej kadrze.