Pożegnanie Łukasza Fabiańskiego z kadrą Polski

Pożegnanie Łukasza Fabiańskiego z kadrą Polski

Wieloletni golkiper występujący w reprezentacji Polski, a więc Łukasz Fabiański, oficjalnie zakończył reprezentacyjną karierę. Z orzełkiem na piersi Fabiański rozegrał łącznie 57 spotkań. Ostatni mecz rozegrał w piątek, 9 października 2021 roku. Tego dnia polska reprezentacja podejmowała drużynę narodową San Marino w ramach spotkania eliminacyjnego do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze.

Wyjątkowe pożegnanie Fabiańskiego z kadrą

Łukasz Fabiański został w szczególny sposób pożegnany z drużyną narodową. Na ostatni mecz w swojej karierze wyszedł w pierwszym składzie. Mecz opuścił w 57. minucie meczu, co ma symboliczne znaczenie, ponieważ właśnie tyle spotkań w kadrze rozegrał golkiper. Boisko opuszczał ze łzami w oczach. Cały stadion dziękował golkiperowi za kilkanaście wspaniałych lat z polską kadrą. Bramkarz mógł przez całe spotkanie cieszyć się wspaniałą atmosferą na trybunach. Kibice raz po raz skandowali imię i nazwisko zasłużonego bramkarza.

Bramkarz został pożegnany w szczególny sposób także przez nowego prezesa PZPN, a więc Cezarego Kuleszę. PZPN wręczył Fabiańskiemu specjalną pamiątkę, na którym znajduje się koszulka z nazwiskiem golkipera oraz numerem spotkań w reprezentacji. Fabiański opuszczał boisko przy szpalerze kolegów z drużyny oraz zawodników San Marino. Kibice również zgotowali Fabianowi gromkie standing ovation.

Fabian kontynuuje karierę w klubie

Łukasz Fabiański odchodzi z polskiej kadry, ale wciąż czynnie gra w angielskiej drużynie West Ham United. Kariera klubowa Fabiańskiego na pewno będzie trwała jeszcze kilka lat. Golkiper wciąż utrzymuje bardzo wysoką formę i jest bardzo ceniony na Wyspach Brytyjskich.

Przypomnijmy, że Fabiański zdołał pobić w kadrze aż dwa rekordy. Na ten moment jest bramkarzem z największą ilością czystych kont w kadrze. W 57 spotkaniach dla reprezentacji Polski, w aż 27 meczach zdołał on zachować czyste konto. Jak dotąd takim wynikiem bez straty gola nie może pochwalić się żaden inny zawodnik. Oprócz tego Fabiański jest również bramkarzem, który spędził w kadrze narodowej najdłuższy okres. Bramkarz występował z orzełkiem na piersi dokładnie 15 lat i 195 dni. Jest to czas od jego debiutu w reprezentacji aż do meczu pożegnalnego.

W tym miejscu warto raz jeszcze podziękować Łukaszowi Fabiańskiemu za wszystkie spotkania w reprezentacji Polski. Za piękne chwile, które razem z kolegami z drużyny narodowej Fabiański zapewniał całemu narodowi, który siadywał na stadionie oraz przed telewizorami na każdym spotkaniu polskiej kadry. Dziękujemy Łukasz!