Reprezentacja Polski U-19 w siatkówce zdobyła mistrzostwo świata

Wyśmienicie na turnieju Mistrzostw Świata U-19 w siatkówce męskiej zaprezentowali się siatkarze z Polski. Polacy przez cały turniej szli jak burza, a w finałowym spotkaniu bardzo pewnie pokonali Bułgarów w stosunku 3:0.

Siatkarze kadry U-19 Mistrzami Świata

Kadra siatkarzy U-19 prowadzona przez Michała Bąkiewicza na mistrzowskim turnieju zaprezentowała się z jak najlepszej strony. Siatkarze po drodze do finału ogrywali wszystkie zespoły. I to w bardzo dobrym stylu, ponieważ stracili tylko jednego seta w meczu półfinałowym z Iranem, który wygrali 3:1. W finale za to okazali się zdecydowanie lepsi od Bułgarów, wygrywając z nimi każdego seta wynikiem 25:20, 25:19 i 25:19.

Polacy zostali mistrzami świata kadetów już po raz drugi. Pierwsze zwycięstwo w tym turnieju polska kadra odniosła nie tak dawno, ponieważ w 2015 roku.