Wielkie transfery podczas letniego okienka transferowego

Wielkie transfery podczas letniego okienka transferowego

Jeszcze jakiś czas temu mało kto się spodziewał, że letnie okienko transferowe w przerwie między sezonowej będzie tak ekscytujące. Większość ekspertów oraz kibiców podejrzewała, że największym transferem będzie przejście Kyliana Mbappe z francuskiego PSG do hiszpańskiego Realu Madryt. Mbappe został jednak w Paryżu, z kolei zespoły zmienili m.in. Cristiano Ronaldo i Lionel Messi.

Leo Messi po raz pierwszy zmienia barwy klubowe

Jednym z największych zaskoczeń tego okienka transferowego jest przejście Lionela Messiego z FC Barcelony do Paris Saint Germain. Argentyńczyk musiał rozstać się z Barceloną z powodu kłopotów finansowych Blaugrany. Skorzystał na tym zespół PSG. Paryżanom naprawdę udało się stworzyć zespół naszpikowany prawdziwymi gwiazdami. Trener Pochettino będzie miał spory ból głowy, jak na boisko poukładać w jednej jedenastce takich zawodników jak Leo Messi, Kylian Mbappe, Neymar oraz Angel Di Maria. Wydaje się jednak, że taki ból głowy chciałby mieć trener każdego zespołu.

Cristiano Ronaldo wraca do Anglii

Sporym zaskoczeniem okazał się również transfer Cristiano Ronaldo. Przypomnijmy, że przez jakiś czas nic nie wskazywało na taki obrót spraw. Sam Ronaldo wystąpił nawet w tym sezonie już w meczach swojego poprzedniego zespołu, a więc Juventusu. Obecny trener włoskiej ekipy, a więc Massimiliano Allegri postanowił jednak, że Portugalczyk nie będzie czołową postacią jego projektu. Taką świadomość miał również sam Ronaldo, przez co dla obu stron najlepszym rozwiązaniem było po prostu rozstanie.

Cristiano Ronaldo miał wiele propozycji i opcji na zmianę barw klubowych. Podobno rozważano jego powrót do Realu Madryt, transfer do Manchesteru City, czy też do PSG. Ostatecznie jednak na samym końcu pojawił się temat powrotu do angielskiej ekipy, w której portugalski gwiazdor rozpoczynał swoją światową karierę, a więc Manchesteru United. Sam Cristiano Ronaldo zaznacza, że duży wpływ na taką a nie inną decyzję związaną z wyborem nowego klubu miał Sir Alex Ferguson, który jest niejako trenerskim ojcem dla Portugalczyka.