Legia Warszawa poznała rywali w fazie grupowej Ligi Europy

Legia Warszawa poznała rywali w fazie grupowej Ligi Europy

Drużyna Legii Warszawa po kilkuletniej przerwie w końcu wraca na salony europejskich rozgrywek. Jak dobrze wiemy, Legionistom udało się po ciężkim starciu ze Slavią Praga zakwalifikować do fazy grupowej Ligi Europy. Od razu kolejnego dnia po meczu, a więc w piątek 26 sierpnia odbyło się losowanie, na którym Wojskowi poznali swoich kolejnych rywali w tych rozgrywkach.

Zwycięski dwumecz ze Slavią Praga i awans do fazy grupowej Ligi Europy

Eliminacje do europejskich pucharów Legia Warszawa rozpoczęła dosyć wcześnie. Po kilku wygranych dwumeczach przyszedł jednak ten przegrany, a więc dwumecz z Dinamem Zagrzeb. Pomimo przegranych eliminacji do Ligi Mistrzów, Legioniści otrzymali jednak szansę na grę w Lidze Europy. W dwumeczu ze Slavią Praga pokazali się z doskonałej strony, dzięki czemu rzeczywiście awansowali do fazy grupowej tych rozgrywek.

Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu w Pradze padł wynik 2:2, z kolei w meczu rewanżowym rozgrywanym na stadionie Legii Warszawa padł wynik 2:1 dla miejscowych.

Legioniści poznali rywali w fazie grupowej Ligi Europy

W piątek 26 sierpnia odbyło się losowanie fazy grupowej m.in. Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Swoich rywali poznała także warszawska drużyna. Z kim dokładnie zagrają podopieczni Czesława Michniewicza?

Legioniści trafili do jednej z najcięższych grup całych rozgrywek. W grupie oprócz warszawiaków znajdują się także zespoły SSC Napoli, Leicester City oraz Spartak Moskwa. Legia Warszawa losowana była z ostatniego koszyka, stąd jest ona najniżej notowanym zespołem w grupie.

Ciężki terminarz Legionistów w Lidze Europy

Piłkarze Legii Warszawa w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europy zagrają na wyjeździe ze Spartakiem Moskwa. Następnie zagrają z Leicester City, z kolei w trzeciej kolejce udadzą się na stadion do Neapolu.

Mecze rewanżowe drużyna prowadzona przez Czesława Michniewicza rozpocznie od domowego starcia z SSC Napoli. Następnie odbędzie się spotkanie z Leicester City, z kolei na sam koniec fazy grupowej Ligi Europy drużyna ze stolicy Polski ugości na własnym stadionie piłkarzy z rosyjskiego Spartaka Moskwa.