Anita Włodarczyk po raz trzeci mistrzynią olimpijską. Brąz zdobyła Malwina Kopron

Anita Włodarczyk po raz trzeci mistrzynią olimpijską. Brąz zdobyła Malwina Kopron

W Tokio odbywają się obecnie Igrzyska Olimpijskie. Po słabym początku polskich zawodników, w końcu zaczęły pojawiać się medale. Tym razem krążek z najcenniejszego kruszcu zdobyła Anita Włodarczyk.W finale Polka uzyskała wynik 78,48 m. Dla Włodarczyk jest to już trzeci złoty medal Igrzysk Olimpijskich w karierze.

Finał rzutu młotem Igrzysk Olimpijskich w Tokio

Niepodważalną faworytką obecnych Igrzysk Olimpijskich w Tokio w rzucie młotem była oczywiście Anita Włodarczyk. Jednak oprócz naszej najlepszej młociarki w konkursie wzięły udział również dwie inne reprezentantki naszego kraju. Mowa o Joannie Fiodor oraz Malwinie Kopron.

Podczas pierwszych rzutów niestety wszystkie Polki spaliły swoje próby. Jednak w drugiej serii poszło im już zdecydowanie lepiej. Anita Włodarczyk rzuciła młotem na odległość 76,01 m, co dało jej automatycznie pierwszą lokatę w konkursie. Z kolei Fiodorow oraz Kopron uzyskały identyczny rezultat 73,09 m. Dzięki uzyskanym rezultatom po trzech próbach, wszystkim Polkom udało się zakwalifikować do ścisłego finału, w którym wzięło udział 8-iem zawodniczek. W finale zawodniczki uzyskały jeszcze po trzy dodatkowe próby na oddanie rzutu.

Nie tylko złoto olimpijskie, ale także i brąz

W finale Włodarczyk od razu w czwartej próbie poprawiła swój rezultat uzyskując wynik 78,48 m. Dzięki temu jej przewaga nad drugą w tabeli zawodniczkom powiększyła się jeszcze bardziej. Z kolei w piątej serii znakomity wynik uzyskała Malwina Kopron, uzyskując 75,49 m, co dało jej na tamten moment pozycję nr 2. Dodajmy, że ten wynik był najlepszym rezultatem Polki w tym sezonie.

Przed szóstą turą mieliśmy więc na dwóch pierwszych miejscach konkursu rzutu młotem aż dwie polskie reprezentantki. Swój wynik poprawiła jednak w ostatnim rzucie Wang, która uzyskała 77,03 m. W ten sposób Malwina Kopron spadła na trzecią pozycję w klasyfikacji.

Ostatecznie na podium Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2021 w konkursie rzutu młotem zameldowały się aż dwie polskie zawodniczki. Anita Włodarczyk po raz trzeci zgarnęła złoto olimpijskie, z kolei Malwina Kopron uplasowała się na trzecim miejscu zgarniając brąz.