Carlos Alcaraz – nowa gwiazda tenisa?

Carlos Alcaraz – nowa gwiazda tenisa?

Eksperci oraz kibice tenisa wieszczą ogromną karierę młodemu zawodnikowi z Hiszpanii. Gracz urodzony w 2003 już teraz osiąga niebywałe sukcesy. Nie tak dawno zwyciężył w turnieju w Rio de Janeiro i tym samym został najmłodszym zawodnikiem, któremu udało się wygrać imprezę ATP 500 w całej historii tenisa. W rankingu ATP 18-letni Carlos Alcaraz zajmuje obecnie 20. miejsce.

Przyszła gwiazda światowego tenisa?

Obecnie Carlos Alcaraz to zawodnik, który z młodych graczy najmocniej aspiruje na zostanie numerem jeden w światowych rankingach tenisa w przyszłości. Świat zaczął dowiadywać się o nim, gdy na początku 2020 roku zaczął zajmować miejsca w rankingu ATP w okolicach 500. i rozpoczynał swój debiut w całym cyklu. Z miesiąca na miesiąc zawodnik progresuje, a teraz zwyciężył w turnieju w Rio de Janeiro. Warto dodać, że to dopiero drugi zawodnik w historii, który w tak młodym wieku zajmuje tak wysoką pozycję w rankingu ATP. Podobnego osiągnięcia przed Carlosem Alcarazem dokonał jedynie Rafael Nadal.

Stefanos Tsitsipas zachwycony młodym zawodnikiem z Hiszpanii

Ogromne pochwały w kierunku młodego Hiszpana wystosował ostatnio utytułowany i jeden z najlepszych tenisistów świata w ostatnim czasie, a więc Grek Stefanos Tsitsipas. Obaj zawodnicy spotkali się w ćwierćfinale US Open jeszcze w zeszłym roku. Już to pokazuje, na jakim poziomie znajduje się obecnie 18-letni Hiszpan. Zawodnicy w spotkaniu ćwierćfinałowym tamtego turnieju dali prawdziwe show. Mecz zakończył się zwycięstwem młodego Carlosa Alcaraza, który pokonał utytułowanego Greka po tie-breaku.

Po meczu ogromne słowa uznania w stronę młodziutkiego Hiszpana wystosował Grek, który zaznaczył, że nigdy jeszcze nie widział, aby ktoś notorycznie tak mocno uderzał w piłkę tenisową. Zaznaczył, że trochę czasu zajęło mu to, aż się do tego przyzwyczaił. Ponadto Grek pochwalił także charakter zawodnika z Hiszpanii.

Pochwały od największych graczy tenisowych na świecie oraz od ekspertów tenisa świadczą o tym, że Carlos Alcaraz już niedługo może na stałe wejść do czołówki światowego tenisa. Wiele wskazuje, że prędzej czy później to nastąpi, a Carlos Alcaraz będzie mógł się poszczycić nr 1 w światowych rankingach ATP.