Reprezentacja Rosji w piłce nożnej wykluczona z baraży do MŚ 2022

Reprezentacja Rosji w piłce nożnej wykluczona z baraży do MŚ 2022

Cały świat żyje ostatnimi wydarzeniami, które dzieją się na terytorium Ukrainy. Bezprecedensowa i niczym nie sprowokowana inwazja wojsk rosyjskich spowodowała, że również świat sportu zaangażował się w całą sytuację. W związku z tym zawodnicy, kluby sportowe, jak i reprezentacje w różnych dziedzinach sportu zostają wykluczone z dalszej rywalizacji. Podobnie jak reprezentacja Rosji w piłce nożnej, która 24 marca miała zmierzyć się z reprezentacją Polski w meczu barażowym do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze.

Rosja wykluczona ze światowej piłki

Reprezentacja Rosji nie zagra z reprezentacją Polski w barażach do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Półfinałowe spotkanie barażowe pomiędzy Rosją a Polską miało odbyć się na terenie Federacji Rosyjskiej, a dokładniej w Moskwie. Już teraz wiadomo jednak, że mecz się nie odbędzie. Taką decyzję podjęła międzynarodowa federacja piłkarska. Początkowo FIFA nie chciała usuwać reprezentacji Rosji z piłkarskich rozgrywek, jednak taka wiadomość wywołała spore poruszenie w świecie piłki.

Zdecydowana interwencja PZPN

Zdecydowaną postawę zaprezentował Polski Związek Piłki Nożnej z prezesem Cezarym Kuleszą. PZPN wystosował oficjalne pismo, w którym zażądał wykluczenia Rosji z baraży do MŚ 2022 w Katarze. Ostatecznie podobne żądanie wystosowały reprezentacje Szwecji i Czech, które również mogły się spotkać z Rosją w finałowej fazie baraży. Następnie do akcji wykluczenia Rosji z międzynarodowych rozgrywek piłkarskich przyłączyły się również inne kraje, przez co FIFA postanowiła przychylić się do decyzji i rzeczywiście usunąć reprezentację Rosji z jakichkolwiek rozgrywek piłkarskich.

Wykluczenie Rosji z międzynarodowych rozgrywek piłkarskich oznacza, że Polska straciła rywala w meczu barażowym do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Na ten moment nie wiadomo jeszcze jak ta sytuacja się rozwinie. Czy Polska otrzyma innego rywala, czy może awansuje bezpośrednio do spotkania finałowego, w którym zmierzy się ze Szwecją lub Czechami? Tego jeszcze nie wiemy, jednak sytuacja powinna rozstrzygnąć się w najbliższym czasie. O sytuacji Rosji w piłce nożnej oraz ogólnie w sporcie informuje na bieżąco również uznany sportowy portal www.egol.pl.