Porażka PSG w dwumeczu z Realem. Mbappe w Realu Madryt w letnim oknie transferowym?

Porażka PSG w dwumeczu z Realem. Mbappe w Realu Madryt w letnim oknie transferowym?

PSG po raz kolejny zawiodło w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Tym razem ekipa prowadzona przez Mauricio Pochettino musiała uznać wyższość hiszpańskiego Realu Madryt. Czy taki obrót spraw przyczyni się do tego, że francuski gwiazdor Kylian Mbappe przeniesie się do drużyny Królewskich? Od dłuższego czasu mówi się o przejściu Kyliana Mbappé do Hiszpańskiego Realu Madryt. Sprawdźmy więc jakie są na to szanse.

Sytuacja gwiazd PSG po kolejnej klęsce w Lidze Mistrzów

Paris Saint-Germain po raz kolejny zawiodło w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Drużyna z Francji uległa w dwumeczu hiszpańskiej ekipie 2:3. Tercet piłkarzy złożony z Kyliana Mbappe, Neymara i Leo Messiego tak naprawdę ponownie nie pokazał swoich możliwości. Mimo wszystko Mauricio Pochettino oraz cały sztab trenerski PSG stawia sobie za punkt honoru pozostanie Mbappe w klubie. Możemy to wnioskować po choćby nowych warunkach francuskiego napastnika, z których wynika, że za sam podpis ma otrzymać kilkanaście milionów euro, ponadto będzie zarabiał 1 milion euro rocznie. Końcem czerwca tego roku francuzowi kończy się kontrakt z Paryżanami. Na pewno właściciele francuskiego klubu będą chcieli zatrzymać również Neymara, a być może i Leo Messiego. Mimo wszystko Real Madryt robi naprawdę sporo, aby Mbappe właśnie do nich dołączył od nowego sezonu.

Rozmowy pomiędzy Kylianem Mbappe a Realem Madryt

Kontrakt Kyliana Mbappe z PSG przestaje obowiązywać wraz z końcem sezonu 2022. Oznacza to, że piłkarz może już prowadzić rozmowy z innymi klubami. Nieoficjalnie mówiło się nawet o kontrakcie indywidualnym dla piłkarza ze strony Realu Madryt, co oznaczałoby, że Mbappe jest coraz bliższy do spełnienia marzeń. Sam piłkarz twierdzi, że Real Madryt to klub jego marzeń.

Warto dodać, że Real poza Mbappe ma zamiar ściągnąć jeszcze między innymi Norweskiego napastnika – Erlinga Haalanda, o którego „walka trwa” Spekulacje nieustannie trwają, jednak jak zakończą się wszystkie rozmowy i negocjacje? Tego przekonamy się dopiero latem tego roku. Jednak jeśli Real Madryt sprowadziłby tych dwóch czołowych graczy, a więc Mbappe i Haaland, najprawdopodobniej ponownie zespół z Madrytu stałby się prawdziwą potęgą na długie lata.