Cristiano Ronaldo ponownie zagrał w barwach Manchesteru United

Cristiano Ronaldo ponownie zagrał w barwach Manchesteru United

Po kilku latach przerwy na stadionie Old Trafford w Manchesterze w barwach miejscowej drużyny zagrał Cristiano Ronaldo. Ponowny debiut Portugalczyka w drużynie Manchesteru United wywołał olbrzymie zainteresowanie na całym świecie. Zawodnik pokazał się w tym spotkaniu ze znakomitej strony. Pomimo tego, że ma już 36 lat, to rozegrał świetne zawody, zdobywając w tym spotkaniu dwie bramki.

Powrót Cristiano Ronaldo do Manchesteru United

Portugalczyk pierwszy mecz po powrocie do Anglii rozegrał w sobotę 11 września. Tego dnia Manchester United podejmował na własnym stadionie zespół Newcastle United. Od samego początku Ronaldo starał się zaznaczyć swoją obecność na boisku. Na początku grał trochę nerwowo, jednak ciągle starał się i walczył w ofensywie. W samej końcówce pierwszej połowy na strzał z dystansu zdecydował się Greenwood. Początkowo piłkę opanował bramkarz gości, jednak w pewnym momencie ona odskoczyła, przez co wypuścił ją przed siebie, a najszybciej do piłki dopadł nie kto inny, jak powracający na angielskie boiska Cristiano Ronaldo.

Po przerwie goście zdołali doprowadzić do wyrównania i na tablicy wyników widniał rezultat 1:1. Wtedy jednak ponownie dał o sobie znać Portugalczyk, który świetnym strzałem wykończył akcję miejscowych. Ronaldo otrzymał podanie od Luke Shaw’a, a następnie zabrał się z piłką w polu karnym i uderzył futbolówkę, która znalazła drogę do siatki między nogami bezradnego bramkarza gości. W dalszej części gry Manchester United panował już nad przebieg spotkania, co miało odzwierciedlenie w kolejnych dwóch bramkach. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Manchesteru United 4:1 nad Newcastle United, a Cristiano Ronaldo zaliczył wręcz wymarzony powrót do angielskiego zespołu.