TVP pokaże spotkania Legii Warszawa w fazie grupowej Ligi Europy, lecz tylko te rozgrywane w Warszawie

TVP pokaże spotkania Legii Warszawa w fazie grupowej Ligi Europy, lecz tylko te rozgrywane w Warszawie

Ostatnimi czasy sporo mówiło się o awansie Legii Warszawa do fazy grupowej Ligi Europy. Zarówno eksperci, jak i przede wszystkim kibice zastanawiali się, jak polska ekipa zaprezentuje się na tle doświadczonych rywali z Europy. Wszyscy zapomnieli jednak, że Telewizja Publiczna musiała wystąpić o sublicencję na pokazywanie spotkań Ligi Europy w otwartej telewizji. Takie rozmowy faktycznie trwały, jednak nie skończyły się do końca tak, jak oczekiwaliby tego wszyscy widzowie.

W publicznej telewizji zobaczymy jedynie domowe spotkania Legii Warszawa w europejskich pucharach

W ostatnich dniach w mediach pojawiła się oficjalna informacja na temat tego, że TVP pozyskało sublicencję na pokazywanie meczów Legii Warszawa w europejskich pucharach. Niestety jak się jednak okazało, włodarzom Telewizji Publicznej udało się jedynie połowicznie osiągnąć porozumienie co do transmisji meczów warszawskiego zespołu. Otóż spotkania mistrzów Polski w ramach fazy grupowej Ligi Europy obejrzymy na otwartych kanałach jedynie połowicznie, ponieważ domowe spotkania będą pokazywane na żywo w TVP, z kolei mecze wyjazdowe będą jedynie retransmitowane.

Taka decyzja spotkała się oczywiście z rozczarowaniem kibiców oraz wszystkich osób, które pragnęły obejrzeć mecze jedynej polskiej drużyny, która wciąż gra mecze w ramach tegorocznych pucharów europejskich.