Czesław Michniewicz oficjalnie ogłoszony selekcjonerem reprezentacji Polski

Czesław Michniewicz oficjalnie ogłoszony selekcjonerem reprezentacji Polski

Zarząd PZPN-u z prezesem Cezarym Kuleszą w końcu podjęli decyzję co do trenera, który oficjalnie objął stanowisko trenera reprezentacji Polski. Po ponad miesięcznych dywagacjach wybór padł na polskiego trenera Czesława Michniewicza.

Oficjalna konferencja PZPN

Nazwisko nowego trenera reprezentacji Polski w piłce nożnej oficjalnie ogłoszono w poniedziałek, dnia 31 stycznia, o godzinie 13:30, na specjalnie zorganizowanej konferencji na Stadionie Narodowym w Warszawie. Na konferencji pojawił się prezes PZPN Cezary Kulesza, wybrany trener reprezentacji Polski Czesław Michniewicz oraz rzecznik prasowy polskiej kadry Jakub Kwiatkowski.

Konferencja PZPN rozpoczęła się od przywitania przez prezesa PZPN. Po krótkim wstępie pytania zaczęli zadawać dziennikarze. Ogromne emocje wywołały jedne z pierwszych pytań, które zadali Andrzej Janisz z redakcji sportowej Polskiego Radia oraz Szymon Jadczak. Pytania dotyczyły przeszłości Czesława Michniewicza, który 18 lat temu zamieszany był w sprawy korupcyjne w polskiej piłce. Chodziło głównie o powiązania trenera ze sławnym „fryzjerem”, który odpowiadał za korupcję w polskiej piłce. Temat ten został jednak szybko wyjaśniony przez prezesa PZPN Cezarego Kuleszę oraz trenera Czesława Michniewicza.

Przypomnijmy, że trener Czesław Michniewicz nigdy nie miał postawionych żadnych zarzutów w związku z tą sytuacją. Wszelkie oskarżenia w tej sprawie wobec Michniewicza wydają się więc absurdalne.

Czesław Michniewicz z prostym przesłaniem „Misja Rosja”

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski raczej nie spodziewał się, że początek konferencji będzie w takim, a nie innym stylu. O ile Paulo Sousa mówił na pierwszej konferencji o papieżu, o tyle konferencja Czesława Michniewicza miała zupełnie inny przebieg. A przypomnijmy, że Paulo Sousa został trenerem brazylijskiego Flamengo i w nie poprowadził polskiej reprezentacji zbyt długo.

Michniewicz miał więc na konferencji ciężkie zadanie, aby odpowiadać na zarzuty dziennikarzy. Jednak po wyjaśnieniu sobie spornych kwestii, dziennikarze przeszli do zadawania bardziej sportowych pytań. Pytania dotyczyły zarówno pomysłu taktycznego na Rosję, kontaktu z piłkarzami, czy też formalności, jakie zaszły przy tym ponad miesięcznym czasie, kiedy decydowano kto zostanie nowym trenerem Polski.

Czesław Michniewicz od samego początku zaznaczył, że głównym celem jest awans na Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze. Mowa tutaj więc o słynnych słowach z konferencji, a więc „Misja Rosja”. Aby tego dokonać, należy w marcowych spotkaniach barażowych pokonać najpierw Rosję na wyjeździe, a następnie rozprawić się w drugim meczu ze Szwecją lub Czechami. Rywal w drugim meczu zależny jest od tego, kto wygra pierwszy mecz w tamtej parze. Mamy nadzieję, że Polska pod wodzą nowego selekcjonera wzniesie się na szczyt swoich możliwości i rzeczywiście wygra dwa mecze barażowe, a następnie zagra na Mistrzostwach Świata 2022 w Katarze.