Czy Paulo Sousa utrzyma posadę trenera reprezentacji Polski w piłce nożnej?

Czy Paulo Sousa utrzyma posadę trenera reprezentacji Polski w piłce nożnej?

Mistrzostwa Europy 2020 zakończyły się dla polskiej reprezentacji bardzo szybko. Polska odpadła z turnieju finałowego już po fazie grupowej. W grupie zajęliśmy ostatnie miejsce. Wyprzedzili nas wszyscy grupowi rywale, a więc Szwecja, Hiszpania oraz Słowacja. Czy w takim przypadku obecny trener reprezentacji Polski Paulo Sousa utrzyma swoją posadę?

Nieudane Euro 2020 dla Polaków

Przed turniejem finałowym Polska była uznawana za drużynę, która może sprawić ogromną niespodziankę. Takie głosy docierały zarówno od krajowych ekspertów, jak i specjalistów zza granicy. Nic dziwnego, ponieważ w polskiej reprezentacji możemy podziwiać chociażby najlepszego piłkarza świata, jakim jest Robert Lewandowski. Z kolei planem trenera Paulo Sousy na ten turniej było wyjście z grupy. Niestety, ale portugalskiego szkoleniowcowi nie udało się zrealizować nawet planu minimum. Polacy zajęli ostatnie miejsce w grupie i z przytupem pożegnali się z turniejem.

Zbigniew Boniek deklaruje, że nie zmieni trenera

Po nieudanym dla Polaków Euro 2020 wiele osób, a w tym również i kibice zaczęli zastanawiać się, czy Paulo Sousa dalej będzie prowadził polską kadrę. Wypowiedź w tym temacie udzielił sam prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, a więc Zbigniew Boniek. Jego deklaracja jest jasna i klarowna. Mówi on, że za jego kadencji z pewnością nie dojdzie do zmiany trenera i obecny trener ma pełne poparcie. Jednak należy mieć na uwadze, że jeszcze w tym roku dojdzie do zmiany na stanowisku prezesa. Czy wtedy nowy prezes będzie miał swój pomysł na reprezentację i dokona zmiany na stanowisku selekcjonera? Na ten moment niestety ciężko coś więcej powiedzieć na ten temat.

Co ciekawe swoje zdanie w tym temacie wyrażają również kibice. Zdaniem zdecydowanej większość obecny trener kadry narodowej Paulo Sousa powinien utrzymać swoje stanowisko. Kibice zaznaczają, że trener potrzebuje czasu i przestrzeni na swobodną pracę. Co więcej podkreślają oni, że rozumieją wizję trenera i właśnie tak ofensywnie grającą reprezentację Polski chcą oglądać w przyszłości.