Dotkliwa porażka polskiej reprezentacji piłki ręcznej w spotkaniu z Niemcami

Polscy szczypiorniści bardzo dobrze rozpoczęli turniej Mistrzostw Europy 2022 rozgrywany na Węgrzech i Słowacji. Po świetnych dwóch spotkaniach z reprezentacją Austrii i potem reprezentacją Białorusi, nadeszła niestety porażka z reprezentacją Niemiec. I to bardzo dotkliwa, ponieważ w stosunku 23:30. Z tego powodu polscy szczypiorniści w drugiej fazie rozgrywek rozpoczynają grę z bilansem 0 punktów.

Porażka Polski w meczu z Niemcami

Dobry początek turnieju ME 2022 zwiastował wielkie emocje w meczu pomiędzy Polską a Niemcami. Zarówno jedna, jak i druga reprezentacja w początkowej fazie turnieju szła jak burza. Taki stan rzeczy sprawiał, że przed tym spotkaniem zarówno jedni, jak i drudzy liczyli na zwycięstwo i awans do kolejnej fazy grupowej z dorobkiem 2 punktów. Niestety, ale to reprezentanci Niemiec zameldują się w kolejnej fazie z dwoma oczkami. Polacy również awansowali do drugiej fazy turnieju, jednak na ich koncie widnieje liczba zeru oczek.

Dobry początek meczu w wykonaniu Polaków

Pierwsze minuty spotkania napawały kibiców na pewno optymizmem. Polacy szybko odpowiedzieli na bramkę Niemców, a następnie dorzucili kolejnego gola i wyszli na prowadzenie 2:1. Co więcej, na tym etapie meczu kapitalną interwencją w polskiej bramce popisał się Mateusz Zembrzycki, który dwukrotnie obronił strzały „sam na sam” w jednej akcji, co zostało zauważone przez komentatorów, kibiców, jak i ekspertów.

Po dobrych kilku pierwszych minutach, niestety przyszedł gorszy okres. Po pewnym czasie to Niemcy wyszli na prowadzenie 5:3, w momencie, gdy Polska reprezentacja grała w osłabieniu. Potem wszystko szło już niestety po myśli Niemców, którzy do przerwy schodzili z korzystnym wynikiem 12:15.

Zmarnowane szanse w drugiej części gry

Druga część gry ponownie rozpoczęła się po myśli Polaków. Szybko zdobyliśmy dwie bramki i doszliśmy rywali na różnicę jednego punktu. Tuż po tym nasza ofensywa niestety się nie popisała i zmarnowaliśmy kilka dogodnych okazji. W tym momencie Niemcy ponownie odskoczyli na trzy punkty i już do końca nie oddali zwycięstwa. Polacy później zanotowali jeszcze prawdziwy kryzys strzelecki i nie mogli zdobyć bramki przez 9 minut z rzędu.

Mecz koniec końców zakończył się przekonującym zwycięstwem reprezentacji Niemiec wynikiem 23:30 i to właśnie reprezentacja naszych zachodnich sąsiadów wkroczyła w drugą fazę turnieju z dorobkiem dwóch punktów na koncie.