Ralf Rangnick z problemami w Manchesterze United

Ralf Rangnick z problemami w Manchesterze United

Pod koniec zeszłego roku, a dokładnie 21 listopada, w mediach pojawiła się informacja o zwolnieniu ze stanowiska trenera Manchesteru United Ole Gunnara Solskjaera. Norweg po kilkuletniej pracy w klubie został zwolniony po osiągnięciu niesatysfakcjonujących wynikach. Na jego miejsce zatrudniono Niemca Ralfa Rangnicka. Jednak 63-letni Niemiec również nie osiąga wyników zadowalających kibiców i szefów klubu.

Zatrudnienie Ralfa Rangnicka

Informacja o zatrudnieniu przez władze Manchesteru United Ralfa Rangnicka została odebrana przez większość kibiców i całe środowisko piłkarskie jako bardzo dobra decyzja. Doświadczony trener pracę rozpoczął na ściśle określonych warunkach. W mediach mówiło się, że Rangnick pojawił się jako tymczasowy trener w zespole z Manchesteru, a następnie po zakończeniu obecnego sezonu ma zostać doradcą w klubie.

Średni początek Rangnicka w Manchesterze United

Początek pracy doświadczonego niemieckiego trenera w klubie z Anglii był dosyć średni. Pierwsze mecze Rangnick chciał przede wszystkim zakończyć na zero z tyłu. Jeżeli jednak jego zespołowi coś udało się strzelić, to był to raczej jedynie dodatek. Jak więc widać dał on sobie czas na to, aby dopiero po pewnym czasie osiągać spektakularne wyniki.

Taki pomysł być może nie wszystkim się spodobał, ponieważ w szatni angielskiego potentata podobno już zaczynają się problemy. Część piłkarzy jego kompletnie niezadowolona z metod treningowych stosowanych przez Ralfa Rangnicka. Co więcej, wśród niezadowolonych piłkarzy jest sam Cristiano Ronaldo. Przypomnijmy, że CR7 wrócił na stadion Old Trafford przed rozpoczęciem obecnego sezonu. I to właśnie dzięki jego bramkom ekipa z Manchesteru wygrała swoją grupę w Lidze Mistrzów, a także dotrzymywała kroku najlepszym drużynom z czołówki Premier League.

Teraz jednak w klubie coraz częściej mówi się o tym, że Ralf Rangnick raczej nie ma szans na zbudowanie dobrze naoliwionej maszyny z obecnymi piłkarzami. Część piłkarzy nie współpracuje na optymalnym poziomie z trenerem, dlatego też już niedługo może dojść do pożegnania Niemca z angielską ekipą lub też sytuacja może obrócić się w drugą stronę, a więc może dojść do gruntownej przebudowy składu.