Świetny początek Polaków na ME w piłce ręcznej

Świetny początek Polaków na ME w piłce ręcznej

Na Węgrzech i Słowacji trwają Mistrzostwa Europy mężczyzn w piłce ręcznej. Bardzo dobrze turniej rozpoczęli Polacy, którzy w pierwszym meczu pokonali reprezentację Austrii. Mecz zakończył się wynikiem 36:31 dla Polski.

Nadzieja na powrót do lat świetności

Niegdyś Polacy uchodzili za potęgę w piłce ręcznej. Niestety, ale po odejściu z kadry wielu doświadczonych i wybitnych reprezentantów, polska piłka ręczna w ostatnich latach przeżywała dosyć poważny kryzys. Nieudane Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata zobrazowały to, że w polskiej piłce ręcznej należy jak najszybciej coś zmienić.

Mistrzostwa Europy 2022 rozgrywane na Węgrzech i Słowacji mają być odbudową polskiej piłki ręcznej. Reprezentacja oparta na nowych filarach ma postawić się największym i ponownie pokazać pazur najlepszym drużynom starego kontynentu. Czy wstępna faza turnieju przebiegła po myśli polskiej reprezentacji? O grupowych zmaganiach Polaków więcej przeczytamy w artykule sportowego magazynu.

Mocny start Polaków w ME 2022

Turniej rozgrywany na Węgrzech i Słowacji Polacy zaczęli naprawdę dobrze. W pierwszym spotkaniu grupowym reprezentanci Polski stanęli naprzeciwko kadry Austrii. Początek meczu należał do rywali, którzy szybko objęli prowadzenie za sprawą Fabiana Poscha. Polacy jednak szybko odpowiedzieli za sprawą Michała Daszka. W pewnym momencie nasi zawodnicy zdominowali rywali i wyszli na prowadzenie 7:5. Od tego momentu prowadzenie Polaków nie zmniejszało się, a pierwszą połowę zakończyliśmy na prowadzeniu 17:14.

Druga część gry to bardzo dobry start Polaków, którzy szybko powiększyli przewagę do pięciu punktów. Taki stosunek bramkowy utrzymywał się już do końca spotkania, a nerwowo było jedynie w momencie, gdy Szymon Sićko po dosyć niebezpiecznym faulu na rywalu został wykluczony z dalszej gry. Na szczęście Polacy pomimo chwilowego kryzysu zdołali opanować sytuację na boisku i konsekwentnie utrzymywali pięciopunktową przewagę nad reprezentacją Austrii.

Dzięki zwycięstwu nad Austrią nasza reprezentacja przewodzi grupowej tabeli po 1. kolejce. Przypomnijmy, że w drugim spotkaniu naszej grupy reprezentacja Niemiec podejmowała reprezentację Białorusi. Ten mecz zakończył się zwycięstwem Niemiec w stosunku 33:29. Polacy już za kilka dni rozegrają drugi mecz grupowy, w którym podejmą reprezentację Białorusi.