Grzegorz Krychowiak zmienia klub! Jednak wciąż pozostanie w Lidze Rosyjskiej

Grzegorz Krychowiak zmienia klub! Jednak wciąż pozostanie w Lidze Rosyjskiej

Od kilku dni w internecie pojawiały się informację na temat transferu Grzegorza Krychowiaka. Zawodnik łączony był z kilkoma klubami z rosyjskiej Priemjer Liga. W gronie potencjalnych zespołów, które interesowały się usługami byłego zawodnika Lokomotiwu Moskwa wymieniało się głównie FK Krasnodar oraz Dinamo Moskwa.

Transfer Grzegorza Krychowiaka do FK Krasnodar

Reprezentant Polski ostatecznie zamienił zespół Lokomotiwu na zespół z Krasnodaru. Wydawało się, że Krychowiak ma pewne miejsce w składzie ekipy ze stolicy Moskwy. Jednak w Lokomotiwie zmieniły się ostatnio osoby odpowiedzialne za kadrę klubu. Z tego powodu zdecydowano się zrezygnować z usług piłkarzy, którzy mocno nadwyrężają budżet płacowy, a ponadto są już o sile wieku. Stąd też 31-letni reprezentant Polski po prostu nie wpasowywał się w nową filozofię klubu.

Dodajmy, że w Grzegorz Krychowiak w Lokomotiwie Moskwa często odgrywał pierwszoplanowe role. W ciągu trzech sezonów w ekipie ze stolicy Rosji rozegrał on 109 spotkań. Ponadto zanotował także całkiem dosyć statystyki, za jakie niewątpliwie należy uznać 23 bramki oraz 15 asyst

Krychowiak związał się z drużyną FK Krasnodar umową na okres 3 lat. Dnia 2 sierpnia 2021 roku odbyła się już prezentacja reprezentanta Polski w nowym klubie.