PSG bez swoich gwiazd przegrywa z Lille finałowy mecz Superpucharu Francji

W niedzielę 2 sierpnia odbyło się spotkanie pomiędzy Paris Saint-Germain a Lille. Mistrzowie Francji z sezonu 2020/2021 wygrali w finałowym spotkaniu o Superpuchar Francji z drużyną ze stolicy 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 45. minucie Xeka.

Mecz finałowy o Superpuchar Francji

W spotkaniu o Superpuchar Francji na przeciwko siebie stanęły Mistrz Ligi Francuskiej, a więc Lille, ze zdobywcą Pucharu Francji, a więc PSG. Od pierwszych minut spotkanie toczyło się w dosyć spokojnym tempie. W zespole z Paryża w tym spotkaniu zabrakło kilku ważnych postaci. Po poprzednim sezonie oraz rozgrywkach reprezentacyjnych wciąż odpoczywają Kylian Mbappe, Neymar oraz kilku innych zawodników. Oprócz tego na murawie wciąż nie pojawił się Sergio Ramos, a więc obrońca pozyskany przed sezonem z Realu Madryt.

Pomimo nieobecności wielu piłkarzy, to oczywiście zespÓł PSG wydawał się zdecydowanym faworytem tej rywalizacji. Jednak jedyną bramkę w spotkaniu zdobyli jednak piłkarz Lille. Tuż przed końcem pierwszej połowy bramkę zdobył Xeka, który otrzymał futbolówkę przed polem karnym i postanowił od razu uderzyć na bramkę. Akcja zakończyła się pełnym sukcesem, a Keylor Navas musiał wyciągać piłkę z siatki.

PSG przeważało, lecz bez skutku

W drugiej połowie z dużą motywacją na boisko wyszli piłkarze PSG, jednak nie zdobyli oni upragnionej bramki wyrównującej. Co więcej warto zaznaczyć, że pierwsze celny strzał w drugiej połowie ze strony Paryżan padł dopiero w doliczonym czasie spotkania. To tylko pokazuje, że Lille w pełni zasłużenie po raz kolejny wydarło trofeum ekipie ze stolicy Francji.