Kontuzja Bartosza Kapustki krzyżuje plany Legii Warszawa. Klub pilnie szuka wzmocnień

Kontuzja Bartosza Kapustki krzyżuje plany Legii Warszawa. Klub pilnie szuka wzmocnień

Bartosz Kapustka, a więc jedna z wiodących postaci zespołu Legii Warszawa nie pojawi się na boisku co najmniej przez kilka miesięcy. Wszystko za sprawą kontuzji, której doznał w pierwszym spotkaniu eliminacyjnym Ligi Mistrzów z Florą Tallin. Do kontuzji doszło w dosyć kuriozalnych okolicznościach. Zawodnik już na początku spotkania wykonał świetny rajd, po którym niestety zdecydował się na wykonanie pechowej cieszynki. Pechowej, ponieważ cała sytuacja skończyła się na tyle źle, że zawodnik po jej wykonaniu upadł na nogę i nie był w stanie kontynuować gry w tym spotkaniu.

Legia Warszawa szuka wzmocnień

Kontuzja Bartosza Kapustki jest krótko mówiąc fatalną informacją dla zespołu ze stolicy Polski. Przed legionistami już niedługo kolejne ważne mecze ligowe oraz eliminacyjne do Ligi Mistrzów. Kilkumiesięczna absencja tak ważnego zawodnika jakim jest Kapustka to ogromny cios dla trenera Czesława Michniewicza. I to nie tylko na umiejętności zawodnika warszawskiej Legii, lecz również z powodu braku sensownych zmienników akurat na tę pozycję.

Z tego powodu działacze Legii Warszawa prężnie działają na rynku transferowym i starają się jeszcze w najbliższych dniach zakontraktować nowego zawodnika. Zadanie nie jest łatwe, ponieważ większość wolnych zawodników znalazła już zespół przed startem nowego sezonu. Kibice warszawskiego zespołu wierzą jednak, że działaczom uda się poszukać sensownego wzmocnienia. Pragną oni, aby ich klub ponownie znalazł się w piłkarskiej elicie, a więc fazie grupowej Ligii Mistrzów. Mimo wszystko Legia i tak ma już zapewnione udział w fazie grupowej jednych z trzech rozgrywek europejskich. O tym, w których rozgrywkach ostatecznie się znajdą zadecydują już najbliższe spotkania eliminacyjne.

Były piłkarz Borusii Dortmund na celowniku warszawskiej Legii

Ostatnimi czasy w różnych mediach pojawiają się ciekawe informacje, jakoby Legia Warszawa prowadziła zaawansowane rozmowy w sprawie zakontraktowania byłego piłkarza Borusii Dortmund – Moritza Leitnera. Zawodnik pochodzący z Niemiec w przeszłości zaliczył kilkadziesiąt występów w barwach zespołu z Dortmundu. 28-letni piłkarz grał tam głównie w latach 2011-2013. Łącznie w zespole z Dortmundu rozegrał 67 spotkań i zapisał na swoje konto 7 asyst.

W ostatnich latach Niemiec był zakontraktowany w angielskim Norwich City. Na przestrzeni ostatnich trzech sezonów zanotował tam 53 mecze, w których zdobył 2 gole i zaliczył 2 asysty. Jednak co ważne, w sezonie 2020/2021 Moritz Leitner nie zaliczył ani jednego ligowego spotkania. Oprócz Borusii oraz Norwich, zawodnik może poszczycić się grą także w barwach Lazio oraz FC Augsburg.

Po ostatnim sezonie piłkarskim zawodnikowi skończyła się umowa z angielskim Norwich City. Obecnie posiada więc on wolną kartę zawodnika. Nie wykluczone, że już niedługo pojawi się w drużynie Legii Warszawa. Doświadczony piłkarz grający na pozycji pomocnika może wnieść sporo świeżości do zespołu. Szczególnie, że jak już wspomnieliśmy, prawdopodobnie aż do przyszłego roku niezdolny do gry będzie Bartosz Kapustka. Przy dużych oczekiwaniach kibiców, zarządu oraz samych piłkarzy, transfer nowego zawodnika na pozycję kontuzjowanego Kapustki wydaje się naprawdę bardzo potrzebny.