Lukas Podolski w końcu zadebiutował w barwach Górnika Zabrze na boiskach PKO Ekstraklasy

Przyjście do drużyny Górnika Zabrze byłego mistrza świata z 2014 roku z reprezentacją Niemiec, a więc Lukasa Podolskiego odbiło się szerokim echem nie tylko w naszym kraju, lecz praktycznie w całej Europie piłkarskiej. W piątek 30 lipca były reprezentant Niemiec w końcu zadebiutował w barwach Górnika Zabrze na boiskach PKO Ekstraklasy.

Pierwszy mecz Lukasa Podolskiego w meczu PKO Ekstraklasy

Lukas Podolski w pierwszej kolejce sezonu 2021/2022 polskiej PKO Ekstraklasy w ogóle nie pojawił się na boisku. Trenerzy oraz ludzie decyzyjni w Górniku Zabrze wyjaśnili jego absencję powodem lepszego przygotowania się do sezonu. Niemiec musi wrócić do optymalnej formy fizycznej, aby mógł rozgrywać spotkania od pierwszej do ostatniej minuty.

Jednak już w piątek 30 lipca ku uciesze miejscowych kibiców, podczas spotkania Górnik Zabrze – Lech Poznań Podolski pojawił się na murawie. Zgodnie z przewidywaniami nie zagrał od początku spotkania, lecz pojawił się na murawie od razu po wznowieniu gry na drugą część spotkania.

Górnik Zabrze przegrał z Lechem Poznań

Debiut Lukasa Podolskiego był niewątpliwie ogromnym wydarzeniem, a wręcz historycznym dla całej PKO Ekstraklasy. Jeszcze nigdy dotąd zawodnik o takim statusie, a przede wszystkim były mistrz świata nie zameldował się na boiskach polskiej ligi. Nic więc dziwnego, że zarówno eksperci, jak i kibice mają duże oczekiwania wobec Niemca. Jednak debiut Podolskiego w Górniku okraszony był niestety porażką miejscowego zespołu. Pomimo szybkiego objęcia prowadzenia przez miejscowych, Lech Poznań jeszcze przed przerwą zdołał doprowadzić do wyrównania.

Następnie w drugiej połowie po wejściu Podolskiego, Górnik miał nadzieję na przechylenie szali meczu na swoją korzyść. Tak się jednak nie stało, ponieważ Lech Poznań szybko strzelił gola na 1:2, a po kilkunastu minutach przypieczętował wynik spotkania na 1:3. W ten sposób Górnik Zabrze odnotował drugą porażkę w obecnym sezonie i wciąż znajduje się bez punktów, zamykając obecnie tabelę PKO Ekstraklasy. Z kolei Lech Poznań po remisie w pierwszej kolejce z Radomiakem Radom w końcu odnotował pewne zwycięstwo i to jeszcze na wyjeździe.

Oceny pomeczowe Lukasa Podolskiego

Mistrz Świata z 2014 z reprezentacją Niemiec pojawił się na boisku na początku drugiej połowy. Na tablicy wyników widniał wtedy wynik 1:1. W ocenach pomeczowych większość ekspertów zaznacza, że te 45 minut Lukasa Podolskiego na boiskach PKO Ekstraklasy może napawać optymizmem. Zawodnik znacząco wyróżniał się na tle swoich kolegów i często wyprzedzał ich „boiskowym myśleniem” nawet o kilka temp. Zawodnik zebrał pozytywne oceny pomeczowe, a specjaliści podkreślają przede wszystkim bardzo dokładne przerzuty i otwierające podania, którymi raz po raz popisywał się nowy nabytek Górnika Zabrze.

Dla wielu fachowców Lukas Podolski jest na pewno najbarwniejszą postacią w nowym sezonie piłkarskim polskiej ligi. Takiej klasy zawodnik może samodzielnie odmienić losy spotkania. Jednak niestety, ale jego koledzy z drużyny nie do końca są w stanie wejść na poziom, który posiada i reprezentuje Podolski. Być może w kolejnych spotkaniach zabrzańskiego Górnika reszta zespołu dostosuje się do poziomu Lukasa i wtedy kibice Górnika będą mogli cieszyć się ze zwycięstwa swojej drużyny.