Legia Warszawa remisuje w pierwszym meczu el. Ligi Mistrzów z Dinamem Zagrzeb

W środę 4 sierpnia w Zagrzebiu odbyło się spotkanie pomiędzy miejscowym Dinamem a Legią Warszawa. Spotkanie odbyło się w ramach 3 rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Mecz zakończył się rezultatem 1:1, z czego zdecydowanie bardziej zadowolona jest drużyna ze stolicy Polski.

Arcyważne spotkanie w Zagrzebiu

Dla Legionistów spotkanie w Zagrzebiu było bardzo ważną potyczką. Kibice w całej Polsce czekają w końcu na kolejny awans polskiej drużyny do fazy grupowej europejskich pucharów. Przejście ekipy z Chorwacji zagwarantowałoby grę stołecznej drużynie co najmniej w fazie grupowej Ligi Europy. Stąd też wywiezienie wyniku 1:1 z trudnego terenu jest bardzo korzystnym wynikiem dla warszawskiego zespołu.

Przebieg spotkania od samego początku należał jednak do miejscowych. Mimo wszystko ekipa gości pod wodzą Czesława Michniewicza dosyć dobrze przesuwała i Dinamo nie miało zbyt wielu okazji do objęcia prowadzenia. Co więcej w dobrej formie był tego dnia Artur Boruc, który dosyć pewnie dyrygował swoimi kolegami z obrony. Legia Warszawa w pierwszej połowie spotkania również miała swoje okazje, jednak ostatecznie żadnemu zespołowi nie udało się zdobyć bramki.

Legia pokazała charakter

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Dinamo Zagrzeb starało się cierpliwie czekać na swoje sytuacje i w końcu się doczekali. Z prawej strony piłkę w pole karne posłał jeden z zawodników gospodarzy, a tam czekał już napastnik reprezentacji Chorwacji Petkovic. Artur Boruc w tej sytuacji był kompletnie bez szans. Piłkarze Legii jednak nie postanowili się poddawać. Czesław Michniewicz postanowił przeprowadzić kilka zmian, a na boisku pojawili się m.in. Thomas Pekhart, czy też Ernest Muci. I to właśnie ten drugi zawodnik w 82. minucie spotkania znalazł drogę do bramki. Zebrał on odbitą piłkę przed polem karnym, wykonał zwód w prawo i pewnym strzałem w lewy dolny róg bramki nie dał szans bramkarzowi gospodarzy.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, co dla obu drużyn stawia losy awansu do kolejnej rundy w bardzo otwartej sytuacji. Rewanż odbędzie się jednak na stadionie warszawskiej Legii. Doping miejscowych kibiców powinien zagrzać do walki piłkarzy, co miejmy nadzieję pozwoli pokonać warszawskim piłkarzom pokonać ekipę z Chorwacji. Warto dodać, że Legia Warszawa będzie miała dobre warunki do przygotowania się do spotkania rewanżowego. Komisja polskiej Ekstraklasy postanowiła przychylić się prośby stołecznego zespołu o przełożenie najbliższej kolejki piłkarskiej Ekstraklasy z Zagłębiem Lubin na inny termin.