Jak dopasować kij golfowy?

Jak dopasować kij golfowy?

Dla graczy na każdym poziomie zaawansowania osobiście dopasowany kij golfowy będzie dodatkowym atutem. Zestaw idealnie dopasowanych kijów pomoże osiągnąć najlepszy możliwy wynik. Aby wybrać odpowiedni kij, należy dokonać pomiarów i uzyskać podstawowe informacje o swoim stylu gry.

Kije golfowe dobiera się w zależności od wzrostu użytkownika i odległości dłoni od podłoża. Należy użyć danych z ostatniego pomiaru wzrostu, aby określić prawidłowy rozmiar i kąt nachylenia kijów. Aby być jak najdokładniejszym, można poprosić kogoś o pomoc w wykonaniu tego zadania.

Wzrost od czubka głowy do stóp

Podczas pomiaru należy stać w pozycji wyprostowanej. Nie trzeba stać w pozycji na uderzenie.

Odległość od nadgarstka do podłogi

Kolejną ważną miarą jest odległość między nadgarstkami a podłogą. Należy stanąć jak najbardziej wyprostowanie, ręce trzymać luźno wzdłuż ciała. Można poprosić pomocnika o zmierzenie odległości od wierzchołku kija do podłogi.

Testowanie kija o standardowej długości w sklepie

Przed pójściem do sklepu, żeby skonsultować się ze sprzedawcą w sprawie dopasowania kija, wystarczy zmierzyć swój wzrost i odległość nadgarstka od podłoża. Doradca będzie współpracował z użytkownikiem, aby zbadać jego swing przy użyciu standardowego kija i na podstawie pomiarów określić, które kije będą najlepiej pasować do jego stylu gry. Doradca może również sprawdzić, jak użytkownik uderza kijami, których używa regularnie, aby dowiedzieć się, co można zrobić, aby dostosować ich rozmiar w celu skorygowania dokładności uderzeń. Standardowe długości kijów golfowych są różne dla mężczyzn i kobiet. Każdy kij, od drivera po wedge, ma swoją standardową długość, więc trzeba dopasować każdy rodzaj.

Należy podać swój handicap

Gdy nie znamy swojego handicapu, przybliżony opis poziomu gry pomoże doradcy zrozumieć, które kije mogą poprawić grę. Jednym z częstych powodów, dla których zawodnicy kupują gotowe kije, jest to, że nie grają na tyle dobrze, żeby kupować dopasowany kij na zamówienie. W rzeczywistości gracze z dużym handicapem mogą poprawić swoją grę w dużo bardziej namacalny sposób dzięki dopasowanym kijom, które pozwalają na prawidłową pracę nad uderzeniem.

Kij musi być dopasowany do rękawic golfowych

Rękawica golfowa musi być dobrze dopasowana — bez zmarszczek i fałd, a w połączeniu z uchwytami spersonalizowanych kijów musi zapewniać najbezpieczniejszy i najwygodniejszy kontakt. Ogólnie rzecz biorąc — im większa rękawica, tym większy musi być uchwyt. Rozmiary uchwytów są dostępne od standardowych rozmiarów damskich do dużych uchwytów męskich. Zły chwyt może powodować tarcie i zepsuć nawet doskonały zamach.