Jastrzębski Węgiel awansuje do Siatkarskiej Ligi Mistrzów

Jastrzębski Węgiel awansuje do Siatkarskiej Ligi Mistrzów

Z pewnością fanów polskiej siatkówki nie zaskoczy wiadomość o tym, że Jastrzębski Węgiel bez żadnych komplikacji i trudności awansował do Siatkarskiej Ligi Mistrzów. Rozgrywka skończyła się wynikiem 3:0 dla Jastrzębia Węgiel. Dzięki temu wynikowi drużyna znalazła się w gronie 20 najlepszych drużyn w całej Europie.

Większość osób obserwujących zmagania polskich siatkarzy już na początku była wręcz przekonana, że Jastrzębski Węgiel pokona przeciwną drużynę nie tylko w doskonałym stylu, ale i bez szczególnego wysiłku, tak też się stało.

Polscy zawodnicy podróżowali aż 6 dni, aby móc zagrać nieco ponad godzinny mecz. Przypomnijmy, że na początku w turnieju kwalifikacyjnym miały brać udział nie dwie, a trzy drużyny: Jastrzębski Węgiel, Arcady Galati i Kaposvaru, jednak ze względu na komplikacje związane z sytuacją pandemiczną węgierska drużyna nie mogła pojawić się w Rumunii.

Po tym, jak drużyna awansowała do fazy grupowej Ligi Mistrzów znajduje się w grupie C razem z enitem Kazań, ACH Volley Lublana i Berlin Recycling Volleys. Co oznacza to dla Jastrzębia? Dla każdej z drużyn odbędą się dwa turnieje. Polacy będą grali w terminie 8-10 grudnia 2020 w Berlinie oraz 9-11 lutego 2021 w Kazaniu.