Ryan Reynolds stanie się właścicielem jednego z najstarszych klubów piłkarskich

Ryan Reynolds stanie się właścicielem jednego z najstarszych klubów piłkarskich

Wiele osób z pewnością nigdy nie spodziewałoby się, że światowej sławy aktor może być zainteresowany zakupem jednego z najstarszych klubów piłkarskich. Ta informacja brzmi jak hollywoodzki scenariusz, jednak jest ona prawdziwa. O jakim aktorze i klubie mowa?

Ryan Reynolds od jakiegoś czasu wykazywał zainteresowanie klubem Wrexham AFC i już niebawem ma zostać jego współwłaścicielem. Wrexham AFC to klub, który obecnie występuje w 5 lidze angielskiej. Klub posiada wieloletnią tradycję , a swoje istnienie rozpoczął w 1872 roku, co czyni go trzecim najstarszym klubem na całym świecie.

Co tym pomyśle sądzą kibice Wrexham AFC? Ryan Reynolds został przez nich zaakceptowany, dzięki czemu bez żadnych przeszkód mógł kontynuować negocjacje z zarządem klubu. 97,5% kibiców podczas głosowania wyraziło swoją aprobatę dla tego pomysłu.

Należy wspomnieć o tym, że aktor zamierza kupić klub razem z Robem McElhenneyem, który również swoją karierę zawodową związał z branżą filmową.

Wiele osób jest zadziwionych tą decyzją, ponieważ żaden z mężczyzn publicznie nie okazywał szczególnego zamiłowania do piłki nożnej. Jeszcze bardziej szokuje fakt, że wyborem mężczyzn padł mały walijski klub, który występuje w National League.

Władze drużyny publicznie ogłosiły, że „W odpowiednim czasie panowie McElhenney i Reynolds przedstawią swoją wizję przyszłości Wrexham AFC. Zostanie też przeprowadzone kolejne głosowanie”.

Jak do tej decyzji odnoszą się zawodnicy grający w klubie? Kapitan drużyny Shaun Pearson jest zadowolony z obrotu spraw i stwierdził, że to może pomóc drużynie wznieść się na wyższy poziom.