Wielka porażka Niemców w Lidze Narodów

Wielka porażka Niemców w Lidze Narodów

Z pewnością niewiele osób mogłoby się spodziewać, że dla Niemców mecz z Hiszpanami w Lidze narodów zakończy się taką porażką i upokorzeniem. Mecz zakończył się wybraną dla Hiszpanów, jednak nie tylko wygrana szokuje, ale również ogólny końcowy wynik, który wynosi 0:6.

Lothar Matthaeus stwierdził, że jeszcze nigdy nie był świadkiem tak ogromnej klęski i domaga się wprowadzenia zmian w kadrze Joachima Loewa. W całej karierze trenera niemieckiej drużyny nie było jeszcze takiego rozczarowania, a należy przypomnieć, że jego kadencja trwa już 14 lat. Z uwagi na tę przegraną Niemcy mogą zapomnieć o awansie do finałowej czwórki.

Fani piłki nożnej z pewnością pamiętają klęskę Niemców z 2014 roku, kiedy to drużyna została dosłownie zmiażdżona na boisku przez zawodników z Austrii. Wtedy mówiło się, że Niemcy nie zagrali tak fatalnego meczu od blisko 90 lat, a wynik końcowy wynosił 0:3. Mecz z Hiszpanią niestety sprawił, że tamta rozgrywka przestaje wydawać się taka upokarzająca.

Lothar Matthaeus domaga się rozmów na temat przyszłości drużyny i zmian, jakie powinny w niej zajść, aby odzyskała dawną świetność. O to samo wnosi również były reprezentant Niemiec Mesut Oezil, który publicznie opowiada się za powrotem Jerome Boatenegi do niemieckiej drużyny.