Wyniki testów na koronawirusa w reprezentacji Polski przed Ligą Narodów

Wyniki testów na koronawirusa w reprezentacji Polski przed Ligą Narodów

Niebawem w ramach Ligi Narodów odbędzie się mecz Polska-Holandia, to właśnie on jest przyczyną konieczności wykonania testów na koronawirusa u zawodników.

Selekcjoner kadry Jerzy Brzęczek z pewnością ucieszył się na wieść, że wszyscy zawodnicy naszej drużyny są wolni od zakażenia i każdy z nich bez przeszkód może uczestniczyć w meczu. Informację tę do wiadomości publicznej podał rzecznik kardy, dzięki czemu wszyscy kibice mogli odetchnąć z ulgą.

Również Holendrzy musieli poddać testom na obecność koronawirusa wszystkich swoich zawodników. Holenderska drużyna niestety nie miała tyle szczęścia, co Polska kadra, ponieważ okazało się, że jeden z zawodników ma pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa i nie będzie mógł wziąć udziału w rozgrywkach. Mowa tu o napastniku drużyny, którym jest Ryan Babel.

Na szczęście po stronie Polskiej obyło się bez komplikacji, mimo to, nasza kadra ma przed sobą niezwykle trudne zadanie. Wynik meczu ma ogromne znaczenie, szczególnie po ostatniej przegranej Polaków w meczu z Włochami, podczas którego ostateczny wynik wynosił 0:2. Oprócz samej przegranej martwiące było to, że wielu kibiców gołym okiem mogło zauważyć, przepaść między jakością gry po stronie Polskiej, a Włoskiej, niestety nasi reprezentanci wypadli bardzo blado.

Polacy wciąż mają szanse na wygranie grupy w Lidze Narodów, jednak, aby tak się stało, muszą wygrać z Holendrami, a Włosi muszą przegrać z Bośnią i Hercegowiną.

Optymizmem nie napawa również fakt, że nie do końca wiadomo, czy Robert Lewandowski wyjdzie na murawę. Piłkarz ma uraz mięśnia uda i nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja dotycząca tego, czy w ogóle będzie mógł wziąć udział w meczu.

Mecz między Polską a Holandią odbędzie się dzisiaj o godzinie 20:45 na Stadionie Śląskim w Chorzowie, jednak bez udziału kibiców, którzy będą mogli zobaczyć go w telewizji.