Problem z koronawirusem w Jastrzębskim Węglu

Problem z koronawirusem w Jastrzębskim Węglu

Ostatnio świat obiegła informacja o wielkiej wygranej Jastrzębskiego Węgla, który wywalczył w Rumunii awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Dzisiaj o drużynie znowu jest głośno, jednak z zupełnie innej przyczyny. Wszystko za sprawą testów na koronawirusa, które wykonano zawodnikom po ich powrocie z Rumunii.

Wszyscy zawodnicy Jastrzębskiego Węgla poddali się badaniom we wtorek i aż sześciu z nich okazało się mieć wynik pozytywny. Klub wydał w tej sprawie oświadczenie:

Zespół i sztab szkoleniowy Jastrzębskiego Węgla zostali poddani badaniu na obecność SARS-CoV-2 po tym, jak w poniedziałek 16 listopada jeden z zawodników naszej drużyny poczuł się gorzej, miał objawy chorobowe mogące wskazywać na infekcję koronawirusem i zgłosił ten fakt trenerom. Jak się okazało dzień później, w rezultacie przeprowadzonych testów na obecność SARS-CoV-2 w przypadku tego zawodnika, jak i w przypadku pięciu pozostałych członków naszej ekipy, otrzymano wyniki pozytywne.

Wszyscy zawodnicy, a także sztab drużyny zostali poddani izolacji. Na szczęście osoby, które otrzymały wyniki pozytywne, czują się dobrze. Nie jest to pierwszy raz, kiedy w szeregach drużyny stwierdzono pojawienie się koronawirusa. Ze względu na obecną sytuację odwołane zostały zbliżające się w tym miesiącu mecze Jastrzębia Węgiel z Aluronem CMC Wartą Zawiercie, Stalą Nysa i Asseco Resovią.