Koronawirus w kadrze! Sousa powołuje awaryjną listę na mecze

Koronawirus w kadrze! Sousa powołuje awaryjną listę na mecze

W sobotni poranek świat kibiców biało-czerwonych obiegła niepokojąca informacja. Stwierdzono bowiem kolejne przypadki koronawirusa w kadrze. Osobą, u której wynik na obecność COVID-19 był pozytywny, jest Łukasz Skorupski. Testem była objęta cała reprezentacja, jednak jedynie u Skorupskiego wynik był pozytywny. Zawodnik już z czwartku na piątek czuł się źle i uskarżał się na podwyższoną temperaturę. 

Pozytywny wynik testu PCR u Łukasza Skorupskiego

Łukasz Skorupski już w nocy z 25 na 26 marca zgłaszał lekarzowi, że ma podwyższoną temperaturę oraz obniżenie samopoczucia. Jak jednak podkreśla Jakub Kwiatkowski na Twitterze, od razu po zgłoszeniu objawów został objęty izolacją, aby nie zarazić pozostałych zawodników. Po wykonaniu testów, którymi objęta była cała kadra, okazało się, że Łukasz faktycznie jest zarażony koronawirusem. 

W piątek rzecznik prasowy PZPN wspominał, że jest jedno podejrzenie koronawirusa w kadrze. W sobotę podejrzenia potwierdziły się, a rzeczonym zawodnikiem okazał się Łukasz Skorupski. Bramkarz Bologna FC z izolacji został objęty ścisłą kwarantanną. Tuż po meczu z Węgrami Skorupski poczuł się źle.  Co jednak istotne na informację o złym samopoczuciu zawodnika od razu zareagował selekcjoner Paulo Sousa. 

Awaryjny zawodnik

Paulo Sousa nie czekając na rozwój wydarzeń, powołał awaryjnie Karola Niemczyckiego. Dwudziestojednoletni bramkarz Cracovii zastąpi Skorupskiego do czasu, aż ten powróci do zdrowia. To wielka szansa dla młodego zawodnika, wcześniej widziany jedynie w młodzieżowej reprezentacji Polski,  obecnie cały sezon regularnie grywał w Ekstraklasie. 

Łukasz Skorupski będzie objęty kwarantanną zgodnie z przyjętymi w Polsce zasadami. Następnie PZPN będzie działał zgodnie z procedurą Protokołu Powrotu do Gry, która jest ustanowiona przez FIFA i UEFA. Protokół nakłada między innymi to, że jeżeli jeden z zawodników przebywających na zgrupowaniu jest chory, wówczas wszyscy muszą przejść test powtórnie. Nie izoluje się jednak niepotrzebne całej drużyny.

Jeden komentarz o “Koronawirus w kadrze! Sousa powołuje awaryjną listę na mecze

  1. Ja mam tylko nadzieję, i nie biorę pod uwagę innej możliwości, że Lewy zagra w najbliższym spotkaniu razem z Grosikiem

Comments are closed.