Niepowtarzalny rzut tyłem w piłce ręcznej reprezentanta Polski

Niepowtarzalny rzut tyłem w piłce ręcznej reprezentanta Polski

Federacja EHF co kolejkę przygotowuje zestawienie pięciu najładniejszych obron i najefektywniejszych goli w Lidze Europejskiej i Lidze Mistrzów. Bramkarz reprezentacji Polski w piłce ręcznej Adam Morawski ze względu na swoje świetne interwencje również zasługuje na wyróżnienie. Parada z meczu ze Sportingiem została doceniona w Lidze Europejskiej przez fachowców na Starym Kontynencie. 

Wielkie emocje, niesamowity rzut i rewelacyjna obrona 

Wtorkowy mecz ze Sportingiem był pełen emocji. Już na początku drugiej połowy reprezentant Polski popisał się znakomitym refleksem, gdy Carlos Ruesgi próbował zdobyć bramkę. Warto zaznaczyć, że nie był to byle jaki rzut. 36-letni Hiszpan zrobił coś wyjątkowego, mianowicie zdecydował się na rzut tyłem. Był to niecodzienny widok, który zaskoczył obrońców Nafciarzy. Jednak Polska reprezentacja nie daje za wygraną. Obrońca bramki Morawski w momencie zareagował i pokazał przy tym niesamowitą sprawność. Poradził sobie z tym zaskakującym rzutem i obronił rzut. 

Czy ten niecodzienny rzut ma szanse znaleźć miejsce w zestawieniu?

Jak wypowiadają się władze EHF, nie tylko rzut Hiszpana, ale również interwencja polskiego zawodnika zasługują na wyróżnienie. Tym samym zajęły drugie miejsce w tygodniowym zestawieniu, w którym znajdują się wyjątkowe rzuty i obrony. Na Twitterze akcję można oglądać bez końca pod tytułem: Rewelacyjny rzut Ruesgi i rewelacyjna obrona Morawskiego. Ponadto Polski zawodnik miał po meczu więcej powodów do radości, ponieważ Orlen Wisła Płock uzyskała bowiem awans do ćwierćfinału Ligi Europejskiej mimo porażki 25:28. W pierwszym spotkaniu to płocczanie wygrali z wynikiem 29:25. Dzięki temu w rywalizacji o półfinał spotkają się z duńskim GOG Gudme, który dwukrotnie pokonał CSKA Moskwa. 

Jeden komentarz o “Niepowtarzalny rzut tyłem w piłce ręcznej reprezentanta Polski

Comments are closed.