Legia Warszawa przegrywa ze Spartakiem Moskwa i żegna się z LE

To już koniec przygody Legii Warszawa w europejskich pucharach w sezonie 2021/2022. Po obiecującym początku w fazie grupowej Ligi Europy, klub ze stolicy zaliczył poważny kryzys i przegrał cztery kolejne spotkania grupowe. Ostatnie spotkanie przy Łazienkowskiej w Warszawie, gdzie rywalem był Spartak Moskwa, zakończyło się porażką gospodarzy 0:1.

Porażka w słabym stylu na zakończenie fazy grupowej LE

Legioniści przed ostatnią kolejką fazy grupowej Ligi Europy wciąż mieli szansę nawet na pierwsze miejsce w grupie. Oczywiście jedynie wtedy, gdyby w drugim spotkaniu pomiędzy Napoli a Leicester City padł korzystny dla Warszawiaków rezultat. Tak się jednak nie stało, ponieważ Napoli wygrało z Leicester 3:2. Jednak to i tak nie miało żadnego znaczenia, ponieważ na całej linii zawiodła przede wszystkim Legia Warszawa.

Ekipa z Warszawy w ostatnim spotkaniu ze Spartakiem Moskwa wyszła bardzo zmobilizowana. Na trybunach również panowała gorąca atmosfera, co dodatkowo zmotywowało zawodników. Jednak to Legioniści popełnili w pierwszej połowie fatalny błąd, po którym bramkę zdobył zawodnik gości. Bramka na początku spotkania praktycznie ustawiła ten mecz już do końca. Przyjezdni z Rosji bardzo zachowawczo grali w kolejnych minutach spotkania i bardzo dobrze realizowali założenia taktyczne trenera.

Dobra gra w obronie piłkarzy ze stolicy Rosji spowodowała, że Legioniści nie zdobyli nawet bramki w tym spotkaniu. A przypomnijmy, że mieli do tego bardzo dobrą okazję chociażby w ostatniej minucie spotkania, kiedy to w doliczonym czasie gry do rzutu karnego podyktowanego dla Legii podszedł Tomas Pekhart. Zawodnikowi pochodzącemu z Czech nie udało się jednak zamienić jedenastki na bramkę, przez co ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:1, a zawodnicy Legii odpadli z dalszych rozgrywek. Z kolei ekipa z Rosji po wygranym spotkaniu z Legią awansowała na pierwsze miejsce w tabeli i pewnie awansowała do kolejnej fazy rozgrywek europejskich.

Koniec przygody z pucharami

Dla zespołu Legii Warszawa ten sezon jest naprawdę nieudany. A na początku wydawało się, że może być zupełnie inaczej. Dwie wygrane w dwóch spotkaniach fazy grupowej Ligi Europejskiej dawały nadzieję na awans do kolejnej fazy. Zwycięstwa 1:0 ze Spartakiem Moskwa na wyjeździe oraz 1:0 z drużyną Leicester City u siebie były zaskakujące. Jednak w spotkaniach ligowych jeszcze za czasów trenera Czesława Michniewicza, Legia Warszawa traciła punkty od samego początku i przegrywała spotkania. Dodając do tego konflikt na linii trener-piłkarze oraz trener-kierownictwo, doszło do zwolnienia Michniewicza, a wtedy klub popadł w jeszcze większy kryzys.

Dla drużyny Legii Warszawa porażka ze Spartakiem Moskwa to przede wszystkim koniec przygody z Ligą Europy w sezonie 2021/2022. Jednak problem w klubie jest na tyle poważny, że teraz piłkarze oraz cały klub będą mogli w pełni skupić się na rozgrywkach ligowych i ratowania obecnego sezonu.