Leo Messi zdobył Złotą Piłkę. Robert Lewandowski na drugim miejscu

Leo Messi zdobył Złotą Piłkę. Robert Lewandowski na drugim miejscu

W poniedziałek 29 listopada odbyła się oficjalna ceremonia wręczenia nagród przez francuską gazetę France Football. Jak co roku kilkuset dziennikarzy wybrało najlepszego zawodnika minionego roku. W tym roku faworytem do zdobycia nagrody byli Robert Lewandowski oraz Lionel Messi. Ostatecznie nagroda trafiła jednak do Argentyńczyka.

Złota Piłka 2021

Robert Lewandowski oraz Lionel Messi – byli to dwaj najwięksi faworyci do zdobycia Złotej Piłki w tym roku. Dziennikarze ostatecznie wybrali reprezentanta Argentyny, który pokonał Polaka niewielką ilością głosów. W ten sposób Messi zdobył Złotą Piłkę już po raz siódmy w całej swojej karierze. Zdecydowanie przewodzi on w rankingu najbardziej utytułowanych piłkarzy świata. Drugi w klasyfikacji Cristiano Ronaldo posiada pięć Złotych Piłek.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku głównym faworytem do zdobycia nagrody był Robert Lewandowski. Niestety, ale z powodu trudnej sytuacji na świecie, plebiscyt w 2020 roku został odwołany. Oficjalnie nie przyznano nagrody, jednak wszyscy eksperci piłkarscy, trenerzy, zawodnicy oraz kibice jednogłośnie stwierdzili, że Polak w 2020 roku nie miał sobie równych.

Lewandowski został oszukany?

Wiele osób twierdzi, że Lewandowski został ponownie oszukany i ograbiony ze statuetki Złotej Piłki. Szczególnie, że Lewy ponownie imponował formą w każdych rozgrywkach. Zaliczył świetne występ z największymi rywalami, jak np. w spotkaniu z Borussią Dortmund. W zeszłym roku Polak nie otrzymał nagrody z powodu odwołania plebiscytu. Z kolei w tym roku za najlepszego piłkarza sezonu uznano Messiego, co jest szeroko komentowane w mediach społecznościowych i nie tylko. Kibice są zbulwersowani ostatecznym wynikiem, a społeczność piłkarska twierdzi, że na przestrzeni całego roku Robert Lewandowski ponownie był najlepszym piłkarzem świata.

Drugie miejsce Roberta Lewandowskiego w tegorocznym plebiscycie Złotej Piłki organizowanym przez France Football i tak jest najlepszym wynikiem w historii wśród reprezentantów Polski. Z całego serca życzymy Lewandowskiemu, aby w kolejnych sezonach ponownie brylował formą i po raz kolejny znalazł się w gronie ścisłych faworytów do zdobycia nagrody, a ostatecznie aby sięgnął po tę statuetkę.