Poznaliśmy przeciwników reprezentacji Polski w barażach do MŚ 2022 w Katarze

Poznaliśmy przeciwników reprezentacji Polski w barażach do MŚ 2022 w Katarze

Ostatni mecz reprezentacji Polski z Węgrami zakończył się nie pomyśli Polaków. Porażka na stadionie PGE Narodowym w Warszawie sprawiła, że ostatecznie straciliśmy rozstawienie w losowaniu baraży. Koniec końców ostatecznie udało nam się uniknąć największych potęg w barażach, a więc Portugalii oraz Włochów. Z kim więc zmierzymy się w marcowych spotkaniach barażowych?

Brak rozstawienia Polaków w losowaniu baraży do MŚ 2022 w Katarze

Polacy przed ostatnim meczem grupowym w kwalifikacjach mieli wszystko w swoich rękach. Na PGE Narodowym podejmowali reprezentację Węgier. Wystarczył nam remis, aby utrzymać rozstawienie w barażach. Paulo Sousa w tym spotkaniu postanowił jednak dać odpocząć wielu podstawowym zawodnikom, a w tym również i Robertowi Lewandowskiemu. Mecz jednak nie ułożył się po myśli naszej kadry. Ostatecznie na własnym stadionie w stolicy Polski ulegliśmy Węgrom w stosunku 1:2. Z tego powodu w losowaniu par barażowych Polska znalazła się w koszyku drużyn nierozstawionych.

W półfinale zmierzymy się z reprezentacją Rosji na wyjeździe

Dnia 26 listopada odbyło się losowanie par barażowych do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Reprezentacja Polski jako drużyna nierozstawiona trafiła względnie dobrze. Udało się uniknąć Portugalii oraz Włoch. Ostatecznie trafiliśmy do pary drabinki B, trafiając w półfinale na reprezentację Rosji.

Wielu ekspertów zaznacza, że Rosja to jeden z łatwiejszych przeciwników, na których mogliśmy trafić. Przede wszystkim z tego względu, że obecnie w rosyjskiej kadrze trwa wiele konfliktów oraz nieścisłości, co odbija się na formie całego zespołu. Przypomnijmy, że z Rosją zagramy jedno spotkanie półfinałowe, a zwycięzca tego meczu rozegra finał barażowy.

Przeciwnikiem finałowym Czechy lub Szwecja

W drabince B oprócz Rosji i Polski znalazły się także reprezentacje Szwecji oraz Czech. Oznacza to, że zwycięzca pary Rosja-Polska zmierzy się ze zwycięzcą pary Szwecja-Czechy.

Po wylosowaniu par organizatorzy przeprowadzili także losowanie gospodarzy meczów finałowych. W drabince B na szczęście gospodarzem barażowego meczu finałowego będzie zwycięzca z pary Rosja-Polska, co oznacza, że w przypadku wygranej reprezentacji Polski nad Rosją, na własnym stadionie podejmiemy Szwecję lub Czechy.