Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze coraz bliżej. Jakie szanse ma reprezentacja Polski?

Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze coraz bliżej. Jakie szanse ma reprezentacja Polski?

Wielkimi krokami zbliża się tegoroczny mundial. Mowa oczywiście o Mistrzostwach Świata 2022, które odbędą się w Katarze. Przypomnijmy, że Polacy zakwalifikowali się do turnieju poprzez baraże. Natomiast w grupie na mundialu podejmować będą reprezentacje Arabii Saudyjskiej, Meksyku i Argentyny.

Szanse reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata 2022 w Katarze

Reprezentacja Polski na mundial w Katarze na pewno nie jedzie jako jeden z faworytów. Dość powiedzieć, że wielu ekspertów ze świata piłkarskiego uważa, że Polacy nie wyjdą z grupy. Na pewno taka sytuacja może nieco dziwić, ponieważ zawsze balonik nadziei przed każdym znaczącym turniejem był po prostu pompowany. Teraz wydaje się, że zarówno piłkarze, jak i kibice doskonale zdają sobie sprawę, że ciężko będzie cokolwiek znaczącego ugrać na turnieju w Katarze. Podobnie jak redaktorzy portalu https://pilka.com.pl/, tak samo i my uważamy, że ogromnym sukcesem dla kadry Polski byłoby wyjście z grupy, co jest jak najbardziej realne. O ile najważniejsi zawodnicy reprezentacji będą w formie, a pozostali piłkarze dopasują się do ich poziomu i gry.

Wyjście z grupy będzie sukcesem

Niewątpliwie zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc w fazie grupowej będzie dla Polski sukcesem. Oznaczałoby to, że Polacy dostaliby się do kolejnej fazy turnieju. Na pewno jednak Polacy musieliby pokonać Arabię Saudyjską, a także powalczyć o korzystny rezultat z Meksykiem. Niestety, ale drużyny preferujący latynoski styl niemal zawsze sprawiały nam sporo problemów. Dlatego też kibice mają uzasadnione obawy co do meczów z Meksykiem i Argentyną. Oczywiście jest to piłka nożna i zarówno remis, jak i zwycięstwo są w zasięgu ręki. Jednak na pewno w starciach z reprezentacjami z ameryki może paść także wynik, który będzie dla nas niezadowalający. Miejmy zatem nadzieję, że piłkarze pod wodzą Czesława Michniewicza wstrzelą się z formą w turniej i odniosą sukces, który będzie zaskoczeniem dla całego piłkarskiego świata.