Reprezentacja Polski pokonała Walię i utrzymała się w dywizji A Ligi Narodów

Reprezentacja Polski pokonała Walię i utrzymała się w dywizji A Ligi Narodów

Polscy piłkarze we wrześniu rozegrali dwa spotkania reprezentacyjne. Pierwsze spotkanie odbyło się na PGE Narodowym w Warszawie, gdzie Polska poległa Holandii 0:2. Znacznie ważniejsze dla Polski było spotkanie z Walią, które Polacy rozgrywali na wyjeździe. Na szczęście polskim zawodnikom poszło po myśli i wrócili oni z Walii ze zwycięstwem 1:0.

Polska utrzymała się w najwyższej grupie Ligi Narodów

Dzięki zwycięstwu 1:0 nad reprezentacją Walii, Polska utrzymała się w najwyższej grupie Ligi Narodów. Pierwsze miejsce w polskiej grupie i awans do Final Four wywalczyła reprezentacja Holandii. Drugie miejsce i utrzymanie w dywizji A zajęli Belgowie. Na trzecim miejscu dającym utrzymanie w grupie A uplasowali się Polacy. Z kolei spadek z dywizji A odnotowali Walijczycy.

Zwycięstwo Polaków, lecz styl pozostawiał sporo do życzenia

Ostatnie mecze reprezentacji Polski pod wodzą Czesława Michniewicza są dla kibiców i wielu ekspertów po prostu zagadką. Podobnie było i w ostatnich meczach, kiedy to kadra Polski podejmowała reprezentację Holandii u siebie i Walię na wyjeździe.

Mecz z Holandią na pewno jest całkowicie do zapomnienia. Holendrzy zdominowali Polaków pod każdym względem i wydawało się, że nie grali nawet na sto procent swoich możliwości. Mecz z Walijczykami był już dla Polaków zupełnie innym spotkaniem. Jednak klasa rywali również była zupełnie inna. Ostatecznie po asyście Roberta Lewandowskiego i bramce Karola Świderskiego, Polska pokonała Walię 1:0 i utrzymała się w najwyższej dywizji Ligi Narodów. Warto dodać, że dzięki temu zwycięstwu Polska zapewniła sobie także miejsce w pierwszym koszyku w losowaniu do Mistrzostw Europy 2024, których gospodarzem będą Niemcy.