Jak trenować na siłowni?

Jak trenować na siłowni?

Samodzielne planowanie treningu to duże wyzwanie dla osób początkujących, dlatego warto trening siłowy skonsultować z branżowym ekspertem, czyli najlepiej trenerem personalnym. Wybierz ćwiczenia mądrze, a na pewno odniesiesz sukces.

  1. Co można powiedzieć o współpracy z trenerem personalnym?
  2. Co można powiedzieć o czasie treningu i deficycie kalorycznym?
  3. Jak podchodzić do tworzenia planu treningowego?

Czytając dowiesz się między innymi, czy spalanie tkanki tłuszczowej to trudne zadanie przy regularnej aktywności fizycznej, jak stworzyć poprawnie plan treningowy oraz szczegółowo zaplanować metody progresji objętość i intensywność ćwiczeń.

Co można powiedzieć o współpracy z trenerem personalnym?

Przede wszystkim trener personalny to osoba z odpowiednimi uprawnieniami do prowadzenia początkujących i rozumiejąca przebieg długoterminowej metamorfozy i to nie tylko fizycznej, ale psychicznej. Ile kosztuje trener personalny? Wszystko zależy od popularności eksperta, od sukcesów na koncie, od wielkości miasta i rabatów za długoterminowy kontakt.

Nawet kilka wizyt się opłaca z prostego powodu. Profesjonalny trener personalny zdiagnozuje ograniczenia ruchomości w stawach, dobierze odpowiednie metody treningowe dostosowane do aktualnych możliwości ćwiczącego, poprawi technikę, omówi założenia dietetyczne do przestrzegania na co dzień. Jeżeli nigdy nie ćwiczyłeś, poprawne wykonywanie ćwiczeń jest kluczem do sukcesu co zajmie nieco czasu, a z trenerem to znacznie prostsze. Przede wszystkim w trakcie wykonywania podstawowego ruchu powinieneś czuć mięśnie nad którym właśnie się skupiasz np: w trakie zginanania przedramion z hantlami powinniśmy czuć bicepsy a nie np barki czy klatkę piersiową.

Co można powiedzieć o czasie treningu i deficycie kalorycznym?

Deficyt kaloryczny- czym jest i jak go obliczyć? Deficytu kalorycznego potrzebuje każda osoba z nadwagą jeżeli chce schudnąć. Po oszacowaniu standardowej, dziennej dawki kalorii czyli naszego CPM (całkowitej przemiany materii) należy od wyniku odjąć pewną część co przełoży się na ujemny bilans kalorczny i w konsekwencji zaczniemy tracić masę ciała. Dobry trening wiąże się nieodłącznie z dietą uzależnioną od budowy ciała. Odnośnie składu ciała czyli % zawartości tkanki tłuszczowej i posiadanych mięśni plan żywieniowych wygląda inaczej, czyli żywienie osoby z przewagą współczynnika endomorfii czy ektomorfii powinien zawierać zbilanoswaną ilość markoskładników (białek, tłuszczy i węglowodanów) w zależności od celu treningowego.

Jak podchodzić do tworzenia planu treningowego?

Wybierz aktywność, z którą po prostu dobrze się czujesz. Standardowa praktyka dotyczy łączenia treningu na masę mięśniową z wysiłkiem aerobowym wpływającym na szybsze spalanie tkanki tłuszczowe i dobre samopoczucie. Zakres ćwiczeń opracuj z trenerem personalnym w taki sposób, aby nie zaburzyć zwykłego stylu życia. Ćwiczenia w domu to całkiem niezłe uzupełnienie, ale tylko w momencie, kiedy czujesz się naprawdę na siłach. Wymarzoną sylwetkę wypracujesz, dzięki systematyczności i dyscyplinie.

Przygotuj strój sportowy, motywację, oraz znajdź dobrego trenera personalnego. Aktywność fizyczna to najczęściej przygoda na całe życie.