Paulo Sousa zrezygnował z prowadzenia reprezentacji Polski

Paulo Sousa zrezygnował z prowadzenia reprezentacji Polski

W niespodziewanych okolicznościach doszło do roszad na stanowisku trenera polskiej reprezentacji. Ze stanowiska w drugi dzień świąt zwolnił się Paulo Sousa. Zwolnił się nieoficjalnie, ponieważ z takim zapytaniem zadzwonił do prezesa PZPN Cezarego Kuleszy. Ten jednak odmówił szkoleniowcowi rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron.

Zamieszanie z Paulą Sousą w roli głównej

Informacje o przeprowadzce Portugalczyka do zespołu z ligi brazylijskiej pojawiły się w mediach już jakiś czas temu. Media łączyły szkoleniowca przede wszystkim z zespołami Flamengo oraz Internacional Porto Alegre. Ostatecznie w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w mediach pojawiły się informacje, jakoby Paulo Sousa był na ostatniej prostej w kwestii porozumienia z klubem Flamengo. Legendarny brazylijski zespół postanowił skorzystać z usług Portugalczyka i podobno przedstawił mu propozycję nie do odrzucenia.

Rozmowa Paulo Sousy z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia pojawiła się również informacja o rozmowie telefonicznej pomiędzy Paulo Sousą a Cezarym Kuleszą. W mediach społecznościowych również pojawiły się od razu przecieki tej rozmowy. Podczas rozmowy Portugalczyk miał podobno zapytać Cezarego Kuleszę o rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej miał kategorycznie odrzucić propozycję Portugalczyka. W polskich mediach po tych informacjach od razu wybuchła burza. Eksperci oraz fachowcy sportowi od razu obwinili Sousę, że zostawia on zespół w takim a nie innym stanie. Tuż przed barażami do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Przypomnijmy, że Polska w meczach barażowych podejmie na wyjeździe Rosję. W przypadku wygranej w meczu z Rosjanami, kadra Polski rozegra finałowy mecz barażowy ze zwycięzcą drugiej pary, którą tworzą Czechy oraz Szwecja.

Na ten moment sprawa z trenerem reprezentacji Polski wciąż jest rozwojowa. Możemy się jedynie domyślać, że niebawem dojdzie do zmiany na stanowisku trenera. O ile ten zapłaci PZPN sowite odszkodowanie. Więcej o odszkodowaniu za zerwanie umowy pomiędzy PZPN a Sousą przeczytamy tutaj na stronie pilka.com.pl. Kandydatami są przede wszystkim Polscy trenerzy, a głównie Ci, którzy mieli już styczność z prowadzeniem kadry. Za faworytów do objęcia stanowiska wymienia się Adama Nawałkę, Jerzego Brzęczka oraz Czesława Michniewicza.