Pep Guardiola przedłuża kontrakt

Pep Guardiola przedłuża kontrakt

Z pewnością fanów Manchaster City ucieszy fakt, że Pep Guardiola przedłużył swój kontrakt z klubem. Umowa między szkoleniowcem a zarządem klubu będzie ważne do 2023 roku.

Należy dodać, że Pep Guardiola pracuje w klubie od 2016 roku i jest to jego rekord, ponieważ z żadnym klubem nie współpracował tak długo. Wcześniej spędził trzy sezony w Bayernie Monachium i cztery sezony w Barcelonie.

Pep Guardiola swoją decyzję argumentuje tym, że czuje się doceniony i mile widziany, jako część klubu Manchester City. Podkreśla również, że współpraca między nim a zawodnikami układa się bardzo pomyślnie, co ma swoje potwierdzenie w wygrywanych przez klub meczach i zdobywanych trofeach. Również mistrzostwo Anglii, które zostało zdobyte przez Manchester City w 2018 i 2019 roku oraz puchar Anglii z 2019 roku pokazują, że Pep Guardiola doskonale radzi sobie we współpracy z klubem.

Dla wielu osób przedłużenie kontraktu było formalnością, jednak fakt, że stała się ona faktem, cieszy każdego, kto śledzi losy Manchesteru City.